громот долина casino spa коментарите

локација на нови казино во morgantown pa

Кипар Казина (C2) најави своите казина ќе биде во можност да се отвори своите врати на Мај 17, по шест месеци на принудно затворање во текот на Covid-19 пандемија.На C2 Limassol казино ќе се отворени од 7 до 11:30 по локално време и Ayia Napa и Paphos ќе се затвори во исто време, но отворени подоцна во 10:30.На Никозија казино ќе се отвори од 3pm до 11:30 во работни денови и 7 до 11:30 за време на викендите.Сепак, поради Министерството за Здравство упатства, Колумбија Бистри во Limassol ќе се отвори од 1 јуни.Секое место ќе мора да исполнат строги насоки утврдени од страна на грчкиот Министер за Здравство, но компанијата е убеден тоа ќе ги задоволи барањата.За да се осигура безбедноста на клиенти, операторот има поставено во ставете неколку здравствени и хигиенски правила преку своите места, како што се температура прегледи, употреба на лице маски, и рака sanitisers и социјално дистанцирање.Компанијата вели дека тоа ќе биде спроведување на редовна дезинфекција и sanitisation процедури на дневни и неделни основа.Кипар Казина Сопственост Генерален Менаџер, Грант Џонсон, рече: "Ние сме среќни да ви посакам добредојде на гостите назад до C2."Ние сме подготвени и посветени на обезбедување на нив со највисоките стандарди на забава понудени од страна C2 во безбедна и пријатна средина.Здравјето и безбедноста на нашите гости и колеги е нашиот приоритет број еден.Затоа ги спроведува сеопфатна серија на строги хигиенски мерки."Ние силно веруваме дека reopening на C2 ќе обезбеди поттик на Кипар' патот кон обновување и придонесуваат значително кон подобрување на туристичката индустрија, како и целокупната локалната економија". громот долина casino spa коментарите.