Vivo v17 про посветен слот

бесплатни игри казино слот машини

Спортско обложување истакнуваат Адам Мејер (на сликата) е уапсен од страна на НАС, на федералните власти, откако наводно се заканува насилство против клиентите.Во вторникот, на обвинението беше unsealed во САД Окружниот Суд за Источна Област на Висконсин полнење Мејер со жица измама, изнуда, преминување на државната линии за помош на рекетирање претпријатие и brandishing огнено оружје во однос на кривичното дело насилство.Федералните власти уапсија Мејер во својот дом на Флорида вторник.Мејер е задржан во очекување рочиште во петокот.Како прво, дојавени од Милвоки.со-Висконсин Весник Сентинел, обвинението следи истрага од страна на САД Поштенски Инспекција Услуга.Мејер, претседателот на Флорида базирани на Вистински Пари Спортски истакнуваат услуга, е национално позната фигура, откако се појави на големи американски телевизиски мрежи да понуди увид во спортско обложување.Мејер е tout услуги се легални во САД туку и во обвинението се тврди дека Мејер во режија неговите клиенти да облог со меѓународните онлајн обложување сајтови се кандидира од страна на "соработници на Мејер е [кои] се работи во негово име." Во обвинението се наведува случајот на еден Драг du Lac, Висконсин обложување кит ака 'Жртва' Од кој започна со користење на Мејер услуги во 2007 година vivo v17 про посветен слот. Мејер во режија Жртва На меѓународните обложување сајтови, а информирал дека тој имал врски со веб-сајтови.Жртва На wagered милиони долари со неидентификувани сајтови пред скратување на неговиот wagering активност по Флорида службеници за спроведување на законот запленети $1.2 m во две банкарски сметки.Мејер потоа изјави Жртва Е дека bookie име Кент Вонг – кои не се всушност постои – беше натераат Мејер да го плати долгот Мејер, тврди дека да должам.Мејер кажано Жртва На што Вонг ја заклучи дека Жртвата и Мејер беа партнери и тоа Вонг очекува Жртва за да ја плати Мејер е долг.Во обвинението се вели Мејер дури и да дојде до измама Вонг кога ставање на телефонски повици за да Жртва бара плаќање и опасни насилство врз Жртвата На семејството.Жртвата На крајот coughed до неколку милиони во верувањето дека ова ќе се Мејер исклучите кука, но кога Жртва На balked во правење на дополнителни плаќања, Мејер и вонреден замина за Убави du Lac во април 2012 година, да се соочи Жртвата, А во лице.За време на нивниот состанок, Мејер е вонреден произведени пиштол и бараа пари, што доведе Жртвата На ветувањето да плати уште $9.8 m.Сите кажано, Мејер е кажано да се scammed од над $25m од Жртвата A бесплатни игри slots казино.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатни игри казино слот машини слот.