земјата клуб

казино launceston сместување

игри пазари, надолу 9.4 проценти од $3.94 милијарди до $3.57 милијарди долари.Игри за вработување во Градината Државата, исто така, одби 6.1 проценти, или 2,232 работни места, да 34,145 минатата година.Намалувањето на среќата на Атлантик Сити е казина минатата година побарано Републиканците влада земјата клуб. "Комбинирање на фигури дава јасна слика за вистинската влијание на националната индустрија," Fahrenkopf рече.Тркачката патека казино сектор генерирани $6.74 милијарди долари минатата година, за разлика од $6.38 милијарди долари во 2009 година.

"Но, тие се непознати (исходи)." Тој рече дека високиот бензин и авијација гориво цени, кои ги претвориме во високото се дадени цените, "би можел да има негативно влијание" на Лас Вегас како светска класа дестинација и потиснат патување со автомобил од Јужна Калифорнија.Игри приходи во Невада зголеми малку во 2010 година, да $10.4 милијарди од $10.39 милијарди долари во 2009 година казино голф про магазин. Невада имаше 175,024 комерцијални казино вработени во 2010 година, 1.3 проценти опаѓање од 2009 година, се вели во извештајот.Даночните приходи генерирани од Невада казина беа до 0.4% на $835.42 милиони евра во 2010 година, од $831.75 милиони евра во 2009 година земјата клуб.

На Карпата Лента област падна едно место во Топ 20 ранг оваа година да Број 11 со $757.03 милиони евра, надолу од $774.33 милиони евра.На Рено/Искри област падна едно место до 13 со $684.05 милиони евра, во споредба со $715.23 милиони евра во 2009 година казино launceston сместување. казино индустријата покажа мало uptick на приходите во 2010 година, Американскиот Gaming Асоцијација, објавија во средата.На АГА-годишно истражување најде комерцијални казина во 22 држави собрани $34.6 милијарди долари во бруто игри приходи минатата година, што претставува зголемување од $30.74 милијарди долари во 2009 година и $32.54 милијарди долари во 2008 година земјата клуб. Крис Кристи да поведе државен преврат на стареење туристички град со планови да се покрене нов раст казино launceston божиќ ручек. C.-врз основа на АГА velo fille 3 ans geant казино.

Извештајот го опфаќа само комерцијална казина и исклучува казина управувана од страна на Американски Индијански племиња.На 22 држави со комерцијални казина, само седум пријавени се намалува во игри приходи.Еден, Мериленд отвори својата прва казино минатата година, според извештајот.Канзас, која го отвори својот прв казино во 2009 година, доживеа најголемиот од година-over-година раст во игри приходи, известување зголемување на 1,799 проценти од $1.99 million to $37.79 милиони евра.Пенсилванија објави 26.4 проценти скок во приходите, да $2.49 милијарди долари.Отворањето на SugarHouse Казино во Филаделфија, исто така, помогна Пенсилванија, која со Делавер воведе маса игри минатата година.Њу Џерси, со 11 казина, покажа најголемото намалување на приходите кај U. "Оваа година извештајот се потврдува дека постои причина да бидеме оптимисти во врска со иднината на игри." Fahrenkopf кредитираат на индустријата за донесување тешки одлуки, вклучувајќи илјадници отпуштања и имплементација на нови бизнис стратегии, за да се истрае низ криза.Но, тој предупреди дека "голема непозната" оди напред е ефектот на продолжение на високата невработеност и неодамнешните скок во бензин цени velo pliant electrique geant казино.