7 cedars казино новогодишната ноќ

казино перла нова горица покер

Лас Вегас Песоци милијардер Шелдон Adelson се подготвени да донираат до $50 милиони евра за да му помогне на својот поранешен казино колега претвори политичар Доналд Трамп победи повторен избор. Adelson, 87, има проценета нето-вредност од $31.7 милијарди долари.Тој е Републиканската Партија е најголемиот придонесувач во секоја од последните два изборни циклуси, и додека тој и жена, проф 7 cedars казино новогодишната ноќ. д-Р Мирјам Adelson, се чуваат нивната среќа блиску до своите градите текот на голем дел од 2020 избори се кандидира, кој наскоро ќе се промени.По некои шпекулира feuding помеѓу Трамп и Adelson во почетокот на август, Adelson десна рака на човекот, Енди Abboud, изјави група на Републиканците донатори кои Невада е најбогатите семејство е "110 проценти зад претседател." "Тоа ќе стане очигледна набргу," Abboud беше цитиран како вели.Федералната Изборна Комисија (FEC), покажува дека Adelsons' најновите донации беа во јули и отиде да Националната Републиканска Senatorial Комитет (NRSC).Тие придонеси изнесува само срамежлива од $500,000 7 казино без депозит бонус.

Во јуни, Adelsons даде $25 милиони евра до Сенатот Лидерство Фонд.Шелдон Adelson се очекува да им даде на неговиот следен multimillion-долар придонес за да се Зачува Америка, супер политички акциски комитет (PAC) дека е работа да се reelect Доналд Трамп за уште четири години.Зачувување Америка ја зголеми $28.4 милиони евра оваа година.На ПОК се раководи од републиканската партија стратег Крис LaCivita, кој е најдобро познат по тоа што на ум зад Брза Брод Ветерани за Вистината, кампањата која upended Џон Кери претседателскиот понудата во 2004 година казино перла нова горица tornei ди покер. Заедно со Adelson, милијардер Home Depot ко-основач Bernie Марко е отворање на неговите длабоки џебови за финансирање на Preserve Америка.На 2020 претседателските избори ќе бидат најскапи во американската историја.Милијарди ќе се потрошени од страна на време 3 ноември доаѓа и си оди.

OpenSecrets, Центарот за Одговорна Политика што ја следи кампања за прибирање финансиски средства, вели дека повеќе од $2.8 милијарди долари, веќе е покренато од страна на 2020 претседателските кандидати.Поранешниот Демократски кандидат Мајк Блумберг, кои се фрлени повеќе од $1 милијарда на својата неуспешни 2020 понудата, е трошење на друг $100 милиони за про-Џо Бајден реклами во Флорида во текот на последните два месеци.Бајден останува обложување омилен на PredictIt, неговите акции на победа за тргување во 59 центи да Адут е на 44 центи.Велика БРИТАНИЈА bookmakers имаат поблиску.Бајден е шансите се на 5/6 (подразбираат правец на 54.5 проценти).Трамп е во дури и пари.На избирачкото место просек на Вистински Јасна Политика Бајден со 5.8-точка предност на општите избори.Сепак, тоа е надолу од 7.5 поени минатата недела. казино перла нова горица покер.