она што е најблиску казино во сина риџ грузија

постои казино во близина на мене

Сите сега е добро помеѓу Atlantic City и Borgata казино.Атлантик Сити, Њу Џерси е фискално бори казино центар, се согласи да плати Borgata $72 милиони евра за конечно да се стави затворањето на долгогодишниот данок на имот спор кој помогна да се притисни на градот во текот на работ на банкрот.Поранешниот U она што е најблиску казино во сина риџ грузија. сенаторот и Њу Џерси јавниот обвинител Џеф Chiesa во средата објави дека Borgata се согласи да трае помалку од половина од $165 милиони градот должи на казино од серијата на успешни данок приговори коцкање сала претставки. "Населбата зеде двете страни да работат внимателно заедно за да се најде заедничка основа," Њу Џерси државата менхетен чуварите рече, според Асошиетед Прес она што е најблиску казино да cooperstown њујорк. MGM Места International, која работи Borgata, рече дека се надева да им помогне на Атлантик Сити како целина со прифаќањето помалку да го решат случајот постои казино во близина на mcminnville орегон. "Со овој договор, ние сме сигурни релативната сигурност на плаќање, и одбегнување на дополнителни трошоци и време во врска со понатамошните судски постапки," рече Џон McManus, компанијата е извршен потпретседател постои казино во близина на мене. "MGM Летувалишта и Borgata веруваат дека ова е вистинската работа за сите страни и е во најдобар интерес на MGM акционерите." Borgata и Атлантик Сити заклучен рогови за најдолго време во текот на $165 милиони долгот што го покрива години 2009-15. Оваа бројка вклучува интерес.Дилемата на дел од Атлантик Сити е дека нејзината каса веќе се чисти надвор од неверојатни долг плаќања и со жестока казино натпревар од околните Вирџинија, Пенсилванија и Делавер.Потоа, има реалност дека Borgata е само еден од многуте големи даночните обврзници за успешно предизвик своите даночни проценки како Атлантик Сити казино пазарот продолжува да се намали.Казина и индивидуални дома и сопственици на бизнис, како и — се често во можност да го убеди данок суд дека нивните својства се во вредност од помалку од градот вели дека тие се, и како резултат на тоа, тие победат на намалување на нивното оценување.Поради Атлантик Сити е не-плаќање на даночната наплата, судот е дозволено Borgata да престане да прави плаќање данок додека и двете страни ги истражуваше населба.Судот ја потврдија градот е обврска да плати $62.5 милиони евра во плаќања за даночни години, 2009 и 2010 година.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.