е tulalip казино се отвори токму сега

зимзелени казино во такома wa

Род Ratcliff, долгогодишен Индијана игри извршен кој е под истрага од страна на државните регулатори, достигна населба да ги продадат своите акции на Спектакл Забава.Тоа е во согласност со нарачките испратени од страна на Индијана Игри Комисија во вторникот.Со договорот, Ratcliff има продаваат своите акции да Грег Gibson, неговиот партнер во Спектакл, и Хард Рок International.Во јануари 2020 година, Хард Рок и Спектакл скрши земјата на $300 милиони земјиште-врз основа казино во Гери.Дека проектот, иако, е одложена за неколку месеци по меѓувладината конференција Извршниот Комитет Сара Gonso Tait нареди запирање на пренесување на средства од Спектаклот е Величествен Ѕвезда Казино на Хард Рок Северна Индијана.Договорот им овозможува на Хард Рок Северна Индијана за да продолжите со работа.Покрај тоа, Ratcliff е поништен неговото право да ги оспори или жалба цел.Истрагата Спектакл почна во јануари 2020 година, само неколку недели по Хард Рок ваков.Тоа е кога државата регулатори научив дека Ratcliff поранешниот игри компанијата беше вмешани во федерална истрага во врска со незаконска кампања придонеси за конгресот кандидат.Во тек на преглед, Комисијата рече дека пронашле докази за тоа дека не само што беше Ratcliff вклучени во кампањата придонес шема, но дека други прекршувања беа откриени.Меѓу оние наводи беа nastanati акции трансфери и некоја непозната коњ тркачки сметка.Оние трошоци и повеќе доведе на меѓувладината конференција да се бара поништување на неговата лиценца. Ratcliff и неговите адвокати се спротивстави дека гејминг извршниот не беше обвинет од страна на федералните власти.Тие, исто така, тврди дека државата се обидува да ги присили него во продажба на своите акции да Хард Рок по пониска цена.Во соопштението, Ratcliff портпаролот на Роберт Ване рече дека неговите клиенти беше среќен за да ја видите државата се запре нејзиното "нефер гонење" и да се постигне договор за секого корист.Со оваа населба договор, Род се постигнува она што тој го бараше од самиот почеток на овој тест—да се пензионира од Индијана игри на својот однос," Ване рече.Во нејзината изјава, Tait рече таа консултација со меѓувладината конференција Претседателот Мајкл McMains да го одобри е сопственост трансфер дека ќе доведе до отпуштање на сите административни и државни судски случаи кои се поврзани со случајот.Дури и со тоа истрагата Спектакл уште не е затворена.Од ноември, Комисијата се обиде да најде начин за да го продолжите Гери казино проект под она што Tait нарекува "тешко и невиден околности." Таа рече казино проектот беше еден од витално значење за градот, државата, како и вработени од Величествената Ѕвезда.Оние работници, плус стотици нови вработувања, ќе се преселат на Хард Рок казино еднаш дека е подготвен да се отвори.Сепак, се чини дека постои некоја работа уште да се направи помеѓу останатите акционери на Спектакл и Хард Рок International.Додека доволно беше решен да го продолжите средства трансфери помеѓу Величествен Ѕвезда и Хард Рок Северна Индијана, Tait рече дека двете страни се уште не постигнаа договор на сите прашања меѓу нив е tulalip казино се отвори токму сега.
"Хард Рок и Спектакл за Забава ќе биде побарано да се обрати до Комисијата во својата средбата Март, со фокус на дополнителни помошни напори и заложби движејќи се напред, на" Tait рече.Овој состанок е поставено да се одржи на 23 Март. Во соопштението, Хард Рок Меѓународни COO Џон Лукас рече населба со Ratcliff не само што ќе им овозможи на Гери казино да се движи напред, но на еден планиран за Тере Високата како и е tulalip казино вклучена отвори. "Преку оваа населба, имаме зголемен нашите сопственост во северниот дел на Бро, проектот продолжувајќи да биде менаџер за претстојните Хард Рок Казино Северна Индијана сопственост," рече Лукас еверет стоматолошка клиника казино патот. "Ние сме возбудени да се стави оваа глава зад нас и со нетрпение очекуваме да работиме со Индијана Игри Комисија и на нашите партнери да се донесе овој неверојатен проект за реализација во наредните неколку месеци." Во Спектакл изјавата, претседател и извршен ДИРЕКТОР Jahnae Erpenbach изјави дека компанијата не може да коментира во детали, но додаде Индијана-базирани игри компанијата беше мило да стигнат до договор меѓу сите партии зимзелени казино во такома wa. "Ние ја цениме соработка и помош на Индијана Игри Комисија, како и на оние кои работеа напорно за решавање на оваа ситуација", рече таа. "Со нетрпение очекуваме да на успешно отворање на Хард Рок Казино Северна Индијана и значителна корист тоа ќе им донесе на нашите членови на тимот, заедница, како и на гостите." everi слот машини за продажба.