коцкање олеснувања во нов даночен трошок

petit казино rue allard st tropez

Во одговор на минатата година разрешување на перење пари обвиненија кои вклучуваат bitcoins, законодавците во Флорида, сега се размислува за сметка на тоа ќе додадете дигитални валута на државата за спречување перење пари закон.Предлог законот беше направена од страна на Мајами-Dade компјутерски криминал обвинители по судија фрлил од перење пари пријави против Michell Espinoza, а Мајами Бич човек кој беше обвинет за продажба $1,500 вредност на bitcoins преку bitcoin размена на сајтот LocalBitcoins.com да тајна детективи кои му кажал тие сакаа да ги користат дигитални валута да се купи украдени се броеви на кредитни картички.Мајами-Dade Коло Судија Марија Тереза Pooler ги отфрли обвиненијата против Espinoza врз основа на тоа дека bitcoin не може да се смета за "пари" како што е дефинирано во законот на државата.Сега, државните обвинители и пратениците сакате да го додадете заби на државата тековната Перење Пари Акт со додавање на зборовите "виртуелна валута" за да го јазикот кој се користи да се дефинираат "монетарните инструменти." Во предлогот, виртуелна валута се дефинира како било "медиум за размена во електронски или дигитален формат, кој не е паричка или валута на Соединетите американски Држави или било која друга земја." Законот е валута се смета во тек на годишни законодавната сесија, според Мајами-Dade Државниот Правобранител Katherine Fernandez Rundle коцкање олеснувања во нов даночен трошок. "Ова законодавство не прави сигурни дека трговците и измамници, веќе не може да се обидете да го користите интернет-базирани валути за да се скрие и да се движат нивните лошо добиле добивки," Rundle се вели во соопштението, според Мајами Хералд petit казино roissy en франција. Bitcoin ентузијасти, сепак, страв дека законот—откако помина—ќе ги поткопа дигитални валута.Бери Универзитетот економија професор Чарлс Еванс, кој, патем, изјави на судот дека bitcoin не е вистински пари во текот на Espinoza е судењето, изјави дека нацрт-законот праќа порака дека финансиските иновации не е добредојден во Флорида. "Без сомнение, претставници во Кина, Европа, Русија, Тексас и други места каде што bitcoin е добредојден, ќе биде задоволна," Еванс кажано Мајами Хералд е Дејвид Ovalle.Куќа верзија на законот, спонзорирана од страна на Мајами Rep petit казино route de tarbes pau. Хозе Феликс Diaz, веќе пловел низ appropriations комитет минатата недела, додека Сенатот верзија е за гласањето во appropriations комитет по положувањето на две под-комисии.Тековната bitcoin цена цената на bitcoin е да се појавува на $1,245 во текот на понеделникот наутро за тргување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre petit казино rue allard st tropez.