што се сите победа раце во покер

покер чип вредности 5 бои

Повеќе покриеност од 888Live Барселона како Ли Дејви седнува со 888Poker амбасадор, Софија Lovgren, да се зборува за нејзината неодамнешна појава во Покер Спортскиот Лига, нејзиниот Сингапурски start-up, и многу повеќе.Страв.Иан Браун рече дека на секој човек религијата.Јас се прашувам дали Софија Lovgren слуша Камен Рози?Јас се сомневам во тоа.Јас шпион неа во лента зборува со нејзината сестра, пие пурпурна течни надвор од коктел чаша повисоки од munchkin.Последниот пат кога го видов неа, таа беше во истиот бар.Нејзината сестра не беше.Јас не можам да се сетам на бојата на течност.Јас сум секогаш малку со страв од Софија.Јас се знае кога ќе притиснете мојот стетоскоп и за неа да ја тепа живот би можел да се толкува како сексистичките кога ќе се поклонат, да восхит имам за една млада жена патувања низ Азија заработуваат за живот како картичката остар.Можеби тоа е котлина во мене што се сите победа раце во покер.

Safe притискам на толпата од 3.000 луѓе спречување на мене од доживува живот.Страв.Иан Браун рече дека на секој човек религијата.Тоа не е мој.Што сте се до, Софија? "Јас играв на многу телевизија во готовина натпревари и турнири, главно во Азија.Во изминатите неколку месеци, ми беше игра парични игри во Азија, и тогаш добив поканети да се игра Покер Спортски Лига (PSL) во Индија.Тоа е најголемиот покер лигата во Индија.Тоа беше во Гоа што се арсеналот слотови во спаси светот. 11 тимови се натпреваруваат во различни покер формати.Секој тим имаше десет играчи, и јас бев маска ги собереш за Пенџабски Bluffers." Дали планирате за да се вратам? "Јас сум позитивно изненаден од страна на покер во Индија.Тоа е одлична средина.Постои добра атмосфера на маси, добра енергија; секој знае сите – тоа е како дома игра, толку многу забавно.Во оваа лига, вие сте во тимот, па тоа го прави покер повеќе како спорт.Ќе се навива едни на други, и тоа е многу забавно.Постои заедничка среќа.Јас би сакал да се вратам." Дали знаете дека некој во вашиот тим? "Сите тие беа нови играчи.Јас знаев Капитен на Тимот.Имам добивано и да знаат многу покер играчи во Индија.Јас би сакал да се вратам и да игра во Гоа.Тоа е толку убаво место за покер.Постојат голем број на плажи, и на Deltin Казино е варијабилна казино, па тоа е поинакво искуство." Се се уште троши многу време во Макао? "Јас играв на многу телевизија во готовина игри таму.Сакам играње длабоко оџакот покер.Јас се комбинираат дека со турнири, но сакам играње парични игри." Каде е дома? "Јас сум во различни градови во секое време.Поминав многу време во Сингапур и Макао." Кој ве опкружува? "Јас имам многу блиску покер пријатели кои ја платите во готово игри; ние поминуваме многу време играјќи парични игри и зборува покер раце.Јас, исто така, трошат многу време со мојот дечко, но тој не е во покер.Тој е актер, и тоа е различен начин на живот.Но, тој ужива патуваат која е забавно.Тој знае основите, но не сакам да се види него се игра." Колку е тешко да се биде 100% фокусирани на покер за толку долго и сега имаат да споделат дека се фокусираат на некој друг? "Јас сум избалансиран.Многу сум фокусиран на мојата работа, но јас, исто така, сакаат да го поминуваат време со пријателите и семејството.Сум бил на одмор во Тајланд со мојот дечко неодамна.Ви треба за да се поврзете вашите мисли се далеку од покер, па кога ќе се вратите во игра сте фокусирани.Тој е многу фокусиран на својата работа, па ние се многу слични." Како е Мандарина? "Мојата класа почнува следната недела.Тоа е во Сингапур.Јас не научат минатата година, но сакам да го научат тоа, сигурно." Последниот пат кога зборувавме разговаравме за започнување на бизнис.Како што се случува за вас? "Јас имам една компанија во Сингапур, видео и анимација на компанијата.Ние се создаде видеа за компаниите.Имавме неколку клиенти во Сингапур.Имаме направено неколку видеа за потребите на Искуство Сингапур.Тоа е уште една мала компанија, и ние се обидуваме да се изгради, но тоа е во рана фаза." Зошто видео анимација? "Отсекогаш сакаше анимација, гледал многу филмови кога се помлади, и јас имам многу пријатели во Сингапур кои се квалификувани во анимација, Па побарав ако почнав компанија тие би ми се придружат и тие рекоа дека ќе.Што е твојата визија на иднината? "Во моментов јас како патување, истражување, доживува различни култури, па ми се допаѓа да живеат во различни места.Сега не сакам да се смират.Имам база во Сингапур и Макао, и јас се патува меѓу места.Јас сум исто така, ќе Малезија и Тајланд.Јас не се одлучи каде да живеат во иднина.Сепак, Шведска секогаш ќе биде мојот дом, како моето семејство е таму." Колку е важно е вмрежување? "Јас би рекол дека еден од најдобрите работи за да се биде покер играч е да се сретнат толку многу различни луѓе и да се поврзете со толку многу луѓе од целиот свет.Ќе научат да се воспостави врски.Јас се запознав многу интересни луѓе и научив толку многу." Каков совет би им дала на луѓето кои сакаат да се најде успех? "Прво на сите, ќе треба да се љубовта на вашиот предмет.Кога сакаш нешто, ќе имаат мотивација.Тогаш вие треба да бидете трпеливи.Никогаш не се откажуваме, без разлика што се случува.Ако ви се удри во ѕид, тоа е добра работа.Најдете друг начин, а кога ќе стигнете таму, ќе биде многу посилен.Тоа е исто во покер.Цело време да најде нови начини да се развие.Небото е граница.Забавувајте се и направете го она што го сакаш." Како не покер направи да се чувствувате? "Сакам состанок луѓе, патување и учење на нови работи.Сакам покер." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што се закажување слотови во google календар.