покер лице јахта монако сопственикот

како да се изгради коцкање модел

Гибралтар е главен министер зборува на велика БРИТАНИЈА официјални претставници за да дискутираат за вториот е со предложените промени на коцкање индустрија закони.Петар Caruana прво ќе одговори на Конзервативен 1922 Година Комитетот на backbench Пратеници пред одржување на состанокот со велика БРИТАНИЈА Државни Службеници покер лице јахта монако сопственикот. Caruana расправа во однос на велика БРИТАНИЈА предложи коцкање закон промени што ќе го види онлајн коцкање индустрија лиценцирани фирми, регулирани и оданочува од страна на велика БРИТАНИЈА.Тоа доаѓа по DCMS објави сите кои сакаат да се земе облози од велика БРИТАНИЈА, граѓаните ќе треба велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија лиценца.Ако сте еден од многуте фирми кои се веќе на карпата, како на пример, Вилијам Хил и Betfair, а потоа се пресели назад во текот веројатно не е нешто што ќе се прави.Многу поверојатно е дека фирмите во Рок едноставно ќе ги собереш на велика БРИТАНИЈА лиценца и место некои инфраструктура назад во велика БРИТАНИЈА.Ако тие дури и не го направите тоа, тогаш тие може да се бакнуваат на велика БРИТАНИЈА пазарот збогум.Гибралтар е веќе еден од светските центри за онлајн гејминг индустријата откако е остави зад себе од Лондон и Манила во последно време.Унгарија е да стане еден од следните земји да се воведе оданочувањето на систем за онлајн коцкање.На Будимпешта Бизнис Весник извештаи дека Националната Економија Министерот György Matolcs кажано на парламентарниот одбор дека оданочувањето на трудот ќе започне од следната година.Тој додаде, "концептот за оданочувањето онлајн коцкање е да се биде подготвен.Наплата на данок ќе биде технички тешка задача." Ние се изјасниле дека пред земјата е решен онлајн гејминг индустријата може да биде во вредност колку што 100billion forints годишно.Регулатива е веројатно да се стави крај на државниот монопол и ќе отвори пазарот за фирми кои имаат реномирани досие.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер лицето x лоша романса.