ѕвезда казино голд коуст паркинг

казино гп lassee startliste

Светот Покер Турнеја планира да започне нивната partypoker спонзорирани WPT Националните Лондон фестивал со специјално организираше добротворна настан за собирање средства за DT38 добротворна организација, формирана во чест на поранешниот Вест Хем фудбалер Дилан Tombides.Вест Хем фудбалер, Дилан Tombides, имаше светот на нозе, кога на возраст од 20 тој умрел од рак на тестисите.Тоа е трагедија нема родител треба да се издржи.На Дилан Tombides DT38 Добротворна Фондација беше создадена во негова чест.Тоа е се надева дека лекции неговите родители дознале во текот на нивните ужасни искушение, може да се користи за да се спречи други трагична смрт на овој природата.Неговите родители веруваат имаа тие познат повеќе за оваа болест во почетокот работи може да се води многу поинаку.На Сре, Јули 29, partypoker и Светот Покер Турнеја (WPT) ќе биде домаќин на посебни £100 buy-in настан, со 38% од наградата басен се донирани за DT38 ѕвезда казино голд коуст паркинг. Број 38 е синоним, бидејќи тоа беше Tombides кошула број, а бројот што Вест Хем оттогаш пензионери – чест која има само некогаш била доделена на Англија за Светското Првенство капетан Боби Мур казино гранд marquis tikal иднина. "Има DT38 Турнир се одвива во текот на WPT фестивал во Aspers Казино Стратфорд ни нуди можност да се зголеми свеста за здравјето на мажите, особено на нашите млади луѓе, како и потребата за само-свесност и рана детекција", коментира Трејси Tombides, Дилан е Мајка и основач на DT38 казино гранд mondial пријавете.
"Вечер, исто така, обезбедува можност за луѓето да се игра покер, се меша со фудбалери, и го имате некои големи награди, додека, исто така, прибирање на средства за да се обезбеди поддршка, информирање и образование." Добротворната организација на настанот ќе биде проследен од страна на partypoker WPT Националните Главниот Настан.Турнирот е £600 Акумулаторот стил купи-во која им овозможува на играчите можност да се купи-во до три пати (£200 секој), и потоа го носат напред акумулираните чипови во Ден 2 казино гп lassee startliste. Двата настани ќе се одржи во Aspers Казино, Стратфорд Градот и partypoker ујп Тони Dunst ќе се вее низ океанот да учествуваат во настанот она што е проблем коцкање австралија. "Играв настан во Aspers Казино за прв пат, во февруари, и јас го сакав толку многу што јас сакав да бидете сигурни дека јас бев тука повторно за последните нога на 2015 година!" коментира Dunst.Онлајн сателит квалификациите се во моментов е достапна на интернет на partypoker, ве молиме обидете се вашиот најдобар да се дојде до Стратфорд и поддршка достоен причина.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е премиерот време слот.