казино супер пазарот во близина на мене

не јапонија имаат слот машини

Австралиско казино оператор Круна Установи' предводник на Мелбурн сопственост беше сцена на aborted терористички напад оваа недела, или барем она што на почетокот се појави да биде еден.Во вторникот, полицијата побрзаа да Круна Мелбурн по примањето на повици за ранец-облечен човек кој беше речено да се дејствува 'erratically.' Локалните медиуми објавија дека "вознемирен,, агресивно" човекот се тврдеше дека за да се биде терорист и дека казино безбедност забележав "зелени plasticine материјал" во неговиот ранец, предизвика страв од експлозивна уред.Состојбата се смета доволно сериозна за да Круна на персоналот примени текст пораки нарачување нив да го исчистите зграда, што доведува до блага паника, како клиенти се разбегаа кон излезите и да излезе на улица.Викторија полицијата, бомба тим и други итни responders се спушти на казино, водејќи го човекот во притвор без никаков проблем, иако тој не се закануваат да се врати и да ги убијат на казино менаџер кој првично го наредил неговото протерување.Со народот собраа на улица, полицијата испратени во роботски возило за да се испита ранец, која на крајот беше пронајден да не содржи никакви експлозивни материјали казино супер пазарот во близина на мене. (Зелена материјал испадна да биде тутун.) Во средата, 55-годишниот Малезија националните Nadim Исмаил беше обвинет за изговарање на смртта закани, правење на лажни извештаи и правење на лажни извештаи до полицијата.Исмаил виза е откажана, што значи дека по краток ангажман во имиграција притвор тој ќе повторно ќе биде Малезија е проблем казино супер боул проп облози. Magistrate Симон Zebrowski рече Исмаил не беше терорист, само некои "bloke кој дојде тука, кој имаше неколку пијалоци и направи некои .. казино супер победи без депозит бонус. високо воспалителни и глупави коментари." Zebrowski пофали казино персонал и итни responders за постапува соодветно со оглед на перцепирана закана, дури и ако 'терористички' испадна да биде само човек кој ја "носи на како свинско исецка." Минатата година видов две големи инциденти кои вклучуваат вооружени напаѓачи на казино сопственост, секоја од нив, што резултира со голем број на смртни случаи.Оваа година веќе го виделе казина целиот свет фаза се потсмеваат на терор вежби за да се измери ефективноста на тимови за одговор при катастрофи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre не јапонија имаат слот машини.