Alarme покер nas l oynan р

како да се укине себеси од казино забрана

Кинески казино име магнат Лоренс Хо има ditched на ладно (да не зборуваме скапи) Primorye регионот да се коцка судбината на Melco Летувалишта и Забава во земјата на рајзинг сонцето.Никеи Азија Преглед се изјасниле дека Хо се откажа од неговата контрола на Хонг Конг-листата на Самитот Искачување Holdings Ltd., компанијата која раководи со Tigre de Cristal casino resort во Русија е Далечниот Исток, за да се зголеми Melco е шанси за стекнување на казино лиценца во Јапонија.Хо призна дека привлечност на Јапонија е казино потенцијал на пазарот беше голем фактор во неговата одлука да divest неговиот 391 милиони акции во Самитот Искачување во 2017 alarme покер nas l oynan р. Хо е акции на крајот на 2016 година, што претставува 27.06 проценти Самитот во Подем, сега носи цената на HKD363.6 милиони долари (US$46.32 милиони денари) kledingkast умре op слот кан. "Ретко ќе се најдат на првата светска земја како Јапонија со инфраструктура, технолошки и луѓе кои се веќе во место, но, сепак, потенцијалот уште толку голема," на Melco шеф рече, според вести штекер.Медиумските извештаи претходно шпекулираа дека Хо е заминување од Русија се должи на плановите од страна на локалните функционери да крстоносните игри даноци.Хо, меѓутоа, се откри дека одлуката е врзан за меѓународната политика.Хо објасни дека Јапонија и Русија се embroiled во територијален спор, и Русија беше санкциониран од страна на меѓународната заедница за неговата анексија на Крим.На Melco шеф тој рече дека не сака да го уништи Melco е шанси за добивање на Јапонски казино лиценца, бидејќи само на своите инвестиции во Русија како да се нагоре ниво во huuuge казино. "Јас не сакам да се направи нешто што ќе ја загрози како Јапонски регулатори види моите други активности," Хо рече како да се укине себеси од казино забрана. "Со оглед на тоа дека мојот главен фокус е Јапонија...јас реков ајде брзо се чисти дека нагоре" како да се нагоре ниво брзо во менито што се слотови. Ако Melco е доделена на еден Јапонски казино лиценца, Хо, рече дека компанијата ќе плаќа $10 милијарди долари за изградба на интегрирано одморалиште во главниот град.Во вторникот, Јапонија е пониска парламентарни судски совет започна со дискусии на нацрт-Интегрирана Места Спроведување на Законот (IR Сметка).Со сегашните законодавни сесија ближи крајот, пратениците се разговараше за можноста за проширување на седницата за да се обезбеди дека законот ќе помине двата дома на парламентот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre одморалиште world sentosa казино котизација.