најдобрите покер соби во shreveport

blackjack mulligan's public house passaic street garfield nj

UKGC казнува за лажни рекламирање На велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC), ја наметнува својата прва финансиска казна на примателот на лиценца во однос на рекламирање недостатоци. BGO Забава Ltd (BGO) доби GBP 300,000 казна за прекршување на Лиценца Услови и Кодови на Пракса (LCCP) со лажни рекламирање на своето и соработници веб-сајтови, на UKGC информирани најдобрите покер соби во shreveport. "Ние сакаме да бидете сигурни дека коцкање е спроведен правично и отворено," програмски директор Павле Надеж рече најдобрите покер соби во сиетл област. "Па, ние го направи тоа јасно индустријата дека лажни реклами е сериозен проблем.Имаме сили да се справи со тоа, вклучувајќи ги и моќ да наметне финансиски казни како што е оваа." Според UKGC, тоа беше прв, изразија загриженост со BGO во врска со рекламирање назад во јули 2015 година, со дискусии продолжува до октомври 2016 година.

По investigatory преглед, UKGC најде дека BGO објавени девет реклами на својот веб-сајт помеѓу 17 јули 2015 година и 21 јули 2016 дека прекршено за сексуално и репродуктивно код обезбедување 5.1.7.2.и затоа беа крајно погрешни.Помеѓу 4 февруари и 18 октомври 2016 година, трети страни со кои BGO имаше договорни односи објавени четиринаесет реклами за BGO кои, исто така, ги прекршила за сексуално и репродуктивно код обезбедување 5.1.7.2.на која беа повторно се сметаат за погрешни. "Ние сакаме оператори да се земе предвид дека прашањата утврдени во решението со кое се забележи најверојатно ќе биде основа за идните согласност со оцените и може да доведе до спроведување на акција," Надеж да се додаде.Целосна одлука за известување може да се прочита тука: https://www.gamblingcommission.gov.uk/PDF/BGO-decision-notice.pdf За Базен Обложување и Коцкање BetConstruct успешно се применува за двете Казино и Базен Обложување да ги прошират своите постоечки B2C далечински коцкање спортски обложувања лиценца со велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC). "Имаме работел неуморно во пораст во голем број на значајни регулирани пазари и велика БРИТАНИЈА е многу важен дел од овој за BetConstruct", рече Сергеј Harutyunyan, главен оперативен директор за BetConstruct најдобрите покер соби во рено nv. "Ние веќе имаме обезбедено голем број на висок профил на велика БРИТАНИЈА се соочува клиенти и 2017 ќе го видите ова расте експоненцијално.Има прилог на казино и базен обложување на нашиот пазар-водечки sportsbook ќе им овозможат на нашите партнери да се натпреварува во велика БРИТАНИЈА." Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 blackjack mulligan's public house passaic street garfield nj. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. blackjack mulligans front street secaucus nj.