Online poker sites review uk

sandia одморалиште и казино бранч

Ли Дејви седнува да се зборува за моменталната Глобална Покер Индекс (GPI) 2014 Играч на Годината лидер, Keven Stammen, за неговата неодамнешна успех, си поигруваше дека Тројна Круна, живот во Синсинати и многу повеќе.Тоа не е секогаш лесно да предложи на мажите во тоалет, но тоа е токму она што го направив кога видов Keven Stammen тресење во една од urinals во Рио.Тој е на мојот хит листа на луѓе сакав да го поминуваат времето разговарајќи за време на летото.Според Глобалниот Покер Индекс (GPI) тој е најстариот во согласност живеат турнир изведувач на 2014 година, и Светот Покер Турнеја (WPT) Светскиот Шампион да го подигнете, и дека е доволно добар да се направи мојата листа.Бев заинтересиран да се знае, она што тој го правеше поинаку.Не знам зошто јас да се мачам, тоа е секогаш иста неколку клучни состојки.Во овој случај, доверба добива поздрав, исто како што тоа го правеше кога зборував за Скот Seiver само неколку дена online poker sites review uk. "Немам многу доверба во моментот.Ми се чини дека јас не може да го изгуби турнир.Тоа нема да излезе на Светската Серија само уште, но се надевам...се надевам", рече Stammen како ние чекор надвор во Рио ходникот, "Кога сте убедени дека може да се земе секоја точка која доаѓа, и не жали за тоа." Две cashes во PokerStars Карибите Авантура (СПС) во јануари, пет cashes во Сезона 12 од WPT, вклучувајќи и тоа дека голем победи во Атлантик Сити, победа во страна настан во ЛА Покер Класичен, длабоко се кандидира во Срцето Покер Турнеја (HPT) на настан во Калифорнија, и второпласираниот место во $1.5 к настан во неговиот роден град Синсинати.Тоа е зошто Stammen е во моментов го заземаат врвот на самото место во 2014 година GPI Играч на Годината (POY) рангирање.Нешто што може многу добро да се промени во текот на најпрометните период на турнир во покер на годината ќе се види online poker sites that accept bitcoin. "Јас се одигра помеѓу 6-8 настани, досега на WSOP и cashed еднаш во $1,000 настан.Јас идам да се игра доста сите од No-Limit настани, а можеби и некои PLO е." Јас побара од него, ако тој е цели ориентиран човек? "Јас не сум навистина целта тип на човек, но претпоставувам дека сакам да освои Тројна Круна сега имам освоено бразлетна и WPT настан." Да го фати дека Тројна Круна Stammen се случува да мора да победи на Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот Настан наслов; и во моментот, што подвиг останува една од најтешките во индустријата и без оглед на СПС – голем човек има само еден EPT Главниот Настан резултат на неговото име (Лондон EPT7).Тоа се рече, Stammen беше прилично плодна на EPT Страна Настан маси, особено во San Remo, каде во 2012 година тој освои два настани во вредност од $119,950 & $213,043; а потоа следи дека со $117,073 резултат во еден настан во Баден, Австрија, само неколку дена подоцна.Тој, исто така има форма во Амстердам, каде што тој го заврши петти, во 2011 Мајстори Класичната за $123,734 sandia одморалиште и казино концерт распоред.
"Имам играно многу EPT настани.Таа се користи за да се биде многу поубаво да се игра три EPT е во месецот, но тие се шират сега, и така тоа е многу потешко да се добие таму." Овие денови се со поголема веројатност да се најде Stammen дружење со неговата девојка Хана, во својот роден град Синсинати, од кои патуваат во Баден да се игра во случаен покер турнир sandia одморалиште и казино бранч. "Ние имаме Потковица во Синсинати и јас се стави во пристоен износ на часови во PLO маси, но јас не се врати од мојот WPT победи.Јас не сум навистина имаше во мене за да сакаат да мелење." Учење Штип-Граница Omaha (PLO) е еден од предизвиците Stammen има во својот живот сега sandia одморалиште и казино. "NLHE турнири е дефинитивно мојот омилен тип на игра, а потоа PLO пари.Јас сум почнуваат да се добие во тоа, но тоа е тешка работа, многу варијанса и навистина лесно да се игра како срање." Јас се прашувам дали постои фаза на еволуцијата се случува.Дали тој се случува да се постигне напредок од NLHE, да PLO, а потоа и на некои други мешани игри? "Не, навистина, но не знам зошто.Се чувствувам како да можам да играте сите игри, но, претпоставувам дека јас никогаш не сум имал доволно пари да се чувствуваат како можам да се игра играта јас не знам многу за тоа.Можеби тоа може да се промени оваа година.Можеби и јас ќе го пробате на Дилери Избор (DC) настан.Дека изгледа како забава." Јас не би се обложуваат против него да ја сведе.Ќе ти?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre затворен.