кога не morongo казино повторно отворање

разликата помеѓу ноќен клуб и казино

Chow Таи Fook Претпријатија е проширување на неговото казино бизнис со планови да инвестира $4 милијарди долари во казино проект во Виетнам.Хонг Конг-врз основа на инвестиции кооперација е во потрага на казино одморалиште проект во Quang Нам провинција во централен Виетнам.Зборувајќи во интервју за Bloomberg, Chow Таи Fook Директор на Хенри Ченг рече дека инвестицијата фирма е "заинтересиран" во се дел од сопственоста на групата која ќе го изгради казино во покраината и дека тоа е "правење на нешто за да се обезбеди овој проект." Ченг не откриваат било повеќе детали за компанијата планови.За компанијата да добијат влез, тоа е веројатно во дискусии со VinaCapital Група, Виетнам најголемиот фонд менаџер, кој во моментов е развивање на Quang Нам казино проект кога не morongo казино повторно отворање. VinaCapital е во процес на обезбедување на странски партнер за проектот и извештај од Виетнам Инвестиции Преглед во октомври 2014 година, рече дека компанијата имаше речиси се завршени преговорите со странска фирма, иако идентитетот на компанијата допрва треба да биде откриена кога не morongo казино се отвори.

Chow Таи Fook има преземено агресивна пристап во допирање на индустријата за игри оваа година.Во јуни, компанијата се приклучи на конзорциумот со Хонг Конг недвижности инвеститорот Далечниот Исток Конзорциум Меѓународни и Австралиско казино компанија Ехо Забава да конкурираат за казино проект во Бризбејн. Chow Таи Fook и Далечниот Исток Конзорциумот и обезбедени 25% удел во проектот.Компанијата, исто така, потпиша писмо за намера во ноември да се изгради $1 милијарда казино на Yeongjongdo Остров во Incheon Слободна Економска Зона (IFEZ) во Јужна Кореја разликата помеѓу ограничување и без ограничување на покер.

Chow Таи Fook има инвестиции во Макао, вклучувајќи и 10% од акциите во Sociedade de Turismo & Diversoes де Macau за стабилизација и асоцијација (STDM), давајќи им на компанијата контрола од речиси 300 милиони акции на SJM Стопанства, смета најголемите во Азија казино оператор.Компанијата исто така, го контролира Меѓународни Забава Корп, забава фирма која е во процес на добивање на 70% од акциите во junket организаторот Sun City Игри Промоција за HK$7.35 милијарди долари (948 милиони денари).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre разликата помеѓу ноќен клуб и казино.