Harlow казино забава greenville ms

хард рок кафе y казино punta cana

Во Вашингтон, Jamestown S'Kallam Племе достигна некаков договор за нова Класа III игри компактен дека би можела да се види на Clallam Каунти племе дадена дозвола да се отвори нова казино.На федерално-ва племе веќе работи на 7 Cedars Казино во близина на мал град на Sequim и откри дека привремената се справи ќе ја замени првобитната 1993 игри компактен заедно со надградби договорено во 2015 година и е дизајниран за подобро да се насочат и да се модернизираат регулаторни практики harlow казино забава greenville ms. "[Од Државата Вашингтон] Коцкање Комисија е одговорна за преговори племенски игри compacts," читај изјавата од Бад Sizemore, за Претседател на Државата Вашингтон Коцкање Комисија харли-дејвидсон 675 виткање покер масата врвот. "Предложените промени се одразуваат тековната регулаторни практики, намалување на дуплирање помеѓу племенски и државните регулатори и појаснување на улогите за секоја страна." Привремената спогодба е сега во собата да биде испратен до Вашингтон на Домот на Претставници и Државата Вашингтон Сенатот пред да бидат дискутирани на јавна расправа во вторникот наутро.Ако подоцна се одобрени, договорот ќе се спроведува Демократски Гувернерот Џеј Inslee за неговиот потпис пред да се достават до Бирото за Индијански Работи за преглед и одобрување.Ако на крајот го одобри, новиот гејмерски компактен ќе видите Jamestown S'Kallam Племе доделува одобрение за да отворите друга казино иако групата објави дека "нема тековни планови за вториот објект" додека племето дополнително би се даде дозвола да понуди било Класа III табела игри "овластени за игра" во западната држава.Предложениот договор би исто така видете племето дадена одговорност за лиценцирање на нови и обновување на вработените пред да се регистрирате овие со државата, иако Државата Вашингтон Коцкање Комисија ќе продолжи процесот на спроведување на годишен кривична позадина проверки.Новиот игри компактен, исто така, ќе видите внатрешните контроли одобрени од страна на Jamestown S'Kallam Племе поставен како минимум оперативни стандарди, иако тие може да се менува со државата concurrence.Други промени ќе се види племето почнат да се обезбедат информации на годишно ниво во врска со проблемот коцкање образованието, свеста и третман услуги додека Jamestown S'Kallam Племе е дополнително да се влезе во меморандумот за разбирање што ги дефинира распоред на казни и санкции или државата може да наметнат против вработен или игри операција.Конечно, предложениот договор ќе се разјаснат keno стандарди, да обезбеди рамка за разгледување и одобрување на широк-area лотарија прогресивна џекпот мрежа и ќе се бара Jamestown S'Kallam Племе за закуп Класа III игри станици или табели од друга племе ако тоа завршува оперативни повеќе од 60 единици. харли-дејвидсон колектори покер чип кожа жито албум.