Mgm националните харбор казино настани

она што го прави агол шут значи во покер

isitor пристигнувања да Macau во текот на неделата-долго Кинеската Нова Година празник период беа од страна на 4.04 проценти од една година порано.Прелиминарните податоци од градот за Јавна Безбедност во Полицијата, покажуваат Macau поздрави само над 1.22 милиони посетители помеѓу февруари 7 и 14 февруари инклузивно.ut инвестиции аналитичарите се испитуваат дали скок гледа во коцкање количини за време на период – феномен најчесто се поврзани во Макао со одмор извира во туристичките бројки – може да обезбеди било импулс за остатокот од месецот.rokerage Daiwa Хартии од вредност Group Inc предложи во белешка во понеделникот имаше "силна рампата up" во казино бруто игри приходи (GGR) почетокот на третиот ден на Кинеската Нова Година (10 февруари) mgm националните харбор казино настани.

Ова ни дава сигурност дека некој се подразбираат ADR [просечна дневна го оценувате] на [над] MOP800 милиони [US$99.7 милиони] во текот на оваа Лунарната Нова Година може да се постигнат, како што наведоа, во минатото", рече аналитичари Џејми Soo, Адријан Чан и Џенифер Ву.ut бројот на копното посетители доаѓаат за да Macau на турнеја пакети слезе од соодветните празник период минатата година, според туризмот статистика. Тоа е неизбежна за да имаат некој вид на влијание како секој знае дека повеќето од заеднички патувања се главно за Хонг Конг и Макао, па ние треба да ја зајакнат промоцијата на индивидуални посетители во иднина, бидејќи имаме такви удобен транспорт систем во денешно време, особено на железнички пруги," Ms Сена Fernandes рече, цитирани од страна на јавниот радиодифузер TDM mgm националните харбор казино кат сајтот. Ние веруваме дека ќе бидете во можност да се привлечат повеќе туристи, да се патува на Макао поединечно," додаде таа. Нашиот канал проверки укажуваат на тоа дека Macau е GGR за прв 14 дена во февруари (Февруари 1-14) беше [circa] MOP8.8 милијарди долари, кажува некоја ADR на MOP628 милиони денари, [за] 4 проценти повисоки во споредба со јануари ADR на MOP602 милиони евра", рече белешка од брокерски Sanford В. Bernstein Ltd во Хонг Конг. Ние ги видите месец-to-date GGR не е толку силна како што се очекуваше, со оглед на тоа вклучува Кинеската Нова Година Златен Недела.Ние се процени дека силата во GGR во текот на вториот дел на CNY Златна Недела беше компензира со бавниот почеток на месец пред да CNY празник (што и официјално започна на 7 февруари)," рече аналитичари Vitaly Umansky и Симон Zhang.apanese брокерски Номура вели во една белешка, во вторникот дека Macau е казино игри на приходите во јануари и месец-to-date февруари "е следење малку понапред" од својата прогноза.Брокерски се очекува на 23 проценти од година на година се намали за првиот квартал од 2016 година, наспроти 21 отсто пад во јануари и "6 проценти до 10 проценти очекува пад во февруари" она што го прави агол снимање значи во покер.
Тоа, рече, ние ќе ја нагласи зголемувањето на ризикот од побарувачката разочарување со слабеењето renminbi и Кина макро економија", рече Номура тим, се однесуваат прво на Кина е валута. она што го прави агол шут значи во покер.