кинеската нова година казино реџина

grosvenor казино

Јапонски лотарија приходи се зголеми 9.3% во фискалната година што завршува на 31 Март, според податоците објавени оваа недела од страна на Внатрешни Работи и Врски Министерство.Порастот се должи во дел на продажбата на Зелена Џамбо Лотарија, средствата кои се наменети за земјотрес/цунами олеснување на напорите.Вкупно лотарија приходи изнесува ¥1.004 трилиони долари (US$12.5 б), прв пат во три години трилиони-јен бариера е прекршено по лебди околу ова ниво за повеќето од последната деценија.Во обид да се одржи во пораст, Јапонски политичари се зборува за укинување на тековната џекпот капа на државата е главната лотарија од ¥300м да ¥750m.Нагоре, нагоре и далеку.. кинеската нова година казино реџина. На furor што предизвика Јапонија водечките социјална игра компании доброволно да ги затворат своите 'kompu gacha' игри минатата недела, може да не биде завршена.По Дневниот Yomiuri откри дека Јапонски регулатори растеа загрижени поради виртуелна картичка-собирање игри' сличноста на коцкање, земјата има шест најголемата социјална игра компании ја презеде иницијативата на укинување на игри до крајот на овој месец.Иако аналитичарите опишани овие компании како "неверојатно зависни" на kompu gacha и за водењето на добивка, друштвата се појави за да образложиме дека тоа е подобро да го убие својот златен goose себе, наместо да имаат регулатори чекор во и наметне дури и поладно мерки.Но, тоа може да биде премногу доцна.Во понеделник, на Yomiuri објави followup интервју со анонимен социјална игра софтвер инженер, во кој механика зад kompu gacha игри беа изложени на светлина.Во игри во кои играчите се обиде да ја заврши поставува на картички со купување на поединечните карти погледот невидена – и шансите за добивање на специфични картичка се неодреден – инженер, тврди дека тоа е стандардна пракса за да се прилагоди на шансите за стекнување на одредени вредни картички врз основа на транзиција во реално време, предмет на продажба, бројот на играње корисници, итн., со цел да се удираат рамнотежа меѓу одржување на играчи кои имаат играно (и купување) без крварење на нив до тој степен што тие се изнервира и да престанам.Повеќе инкриминирачки, инженер за рече клучот е "правење 'haijin kakinsha" играчи да го користите игра." За оние кои не зборуваат Јапонски, haijin се преведува како 'руина' додека kakinsha е бесплатен spender кинеската нова година круна казино мелбурн. (Подготви свој заклучоци од таму.) "Тоа е нашата цел да се направи повеќе од 10% на сите гејмери се трошат пари.Тоа е важно да се задржи на нивните трошоци во рамките на одредени граници, бидејќи тие не може да се врати во игра, ако ние стискаш премногу од нив." Инженер за рече компјутери постојано се следат играчите трошење статус и банката на федерални резерви час мејл ажурирања за програмери, кои потоа би се нескопосник со шанси да се погоди дека споменатите слатка место.Инженерите дури и чуваат евиденција на онлајн дијалог во играч форуми за да се утврди дали многу корисници се жалат на тешкотии за добивање на одредени картички.Додека Zynga се мачи да добие повеќе од 2% на своите корисници да всушност ги отворат своите виртуелни паричници, а Нео Маркетинг Inc.студија на овој месец од 500 Јапонски социјална игра играчи утврди дека 43% од испитаниците распрсна надвор за виртуелни добра, со 2.4% трошење над ¥10k ($125) во текот на изминатиот месец.Пред овој тековната brouhaha, Мицубиши УФЈ Морган Стенли Хартии од вредност аналитичари очекува вкупните приходи од земјата социјална гејминг индустријата ќе погоди ¥464b ($5.78 б) во 2012 година кинеската нова година. Но, социјална игра компании сега се загрижени дека други gacha игри – во кои се ретки виртуелни предмети се доделуваат врз основа на собирање на линија на тематските предмети или бинго-стил линија на броеви – ќе биде следниот да се привлечат регулатори' надзор.Оние аналитичари можеби ќе сакате да ги ревидира оние проекции.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre grosvenor казино.