онлајн покер бесплатно приватна соба

опис на работата на кафез благајната во казино

Ова е гостин придонес од Мартин Овенс.Ако би сакале да поднесе придонес ве молиме контактирајте Бил Beatty за детали.Ви благодариме.Секако дека ова е сезона за да го паузирате и да се осврнат и да се биде благодарен за благослови што им се даваат.Упатувам искрена благодарност на сите мои клиенти, тука и во странство, за изборот да ме советува и застапува нивните интереси; да Професор Нелсон Роуз, познатиот коцкање закон орган; да Игри Law Review, Калвин Ayre и на други блогови и списанија кои се печати мојот малку ruminations; и многу други близу и далеку, за нивната помош, совети и дружењето Некои од нив тоа ќе биде indelicate да се спомене само сега, туку благодарност е ништо помалку.И особено упатувам благодарност и добри желби да онлајн игри заедница, оператори, шансите на одлуки, плаќање процесори, софтверски компании, продавачите на придружните услуги, па дури и на други мудар-човек отворот на адвокатите кои услуга оваа рекет.Но најмногу од се, испратите на мојата искрена благодарност и почит до онлајн играчи, без кого никој од нас не ќе биде тука.И на сите вас, овој Празник, нека ми понуди мислата дека дури и ваквата наводно scorned и disreputable активност како коцкање може да не биде безнадежна провинција на гревот по сите.Велам наводно, затоа моите истражувања ме доведе до изненадувачко откритие дека Библијата не содржи директни забрана за коцкање.Напротив, на Стариот Завет не содржи помалку од седумдесет примери на кастинг делови, и Новиот има седум.Во таа врска, Библијата научници може да потсетиме (и ќе бидете изненадени колку многу коцкари може да се цитира светото Писмо во детали) на премин во Матеј 18:22 грешниците ќе биде простено седумдесет и седум пати.Сигурно ова, исто така, е ракопис на ѕидот.Не само што се коцкари не надвор откуп, згора на тоа, но јас смирено ја достават дека тие го следат, сите unknowing, патот поставени од страна на Господ.Дозволете ми да ве уверам дека нема сарказам или хула е наменет тука - далеку од тоа.Јас само ви предлагам, со сите поради почит, дека од аспект на Бога се без ограничување, историјата на Божествената интеракција со мажите може добро да се опише во однос познати спортски господа и апостолите на среќа.За освен ако не е вистината на сите во Библијата, тоа е сосема јасно дека Божиќ е кога славиме повеќето колосална залог некогаш направени.Тоа беше времето кога Создателот го испрати својот најскапоцениот сопственост, неговиот Син, да се одржи на картички за човечката раса која имаше постојано се покажа себеси губитник.Оваа нова удел на божествената благодат е наменета да се конвертира голем долг на гревот и вината во чист профит за откуп и слава.Е сега, што друго може да овој потег се нарекува , освен удвојување надолу на bet - снимање на работи, всушност - по серија загуби?Настанот го славиме како Nativity, всушност може да се гледаа како облог, за највисоката можна награда.И почитуван Чинители, од рана возраст, покажа дека не distaste за каков вид на луѓе кои сум бил познат да направи залог сега и тогаш.Напротив, евиденција покажува Својата frequenting на locales поврзани со спортски филозофија, а со тоа ќе се потпира повеќе на нивните denizens да праведните (но внимателна) патеки за велосипеди.Всушност единствениот пат кога Тој беше се пресели во гнев, тоа е напишано, беше кога Тој видов на криво банка во акција.И конечно, тоа е прашање на Библиски рекорд дека кога Тој умре, генерал играта беше во тек во близина.Исто така, кога ќе се погледне назад низ минатото настапи на овој bloodline, за хумор, Стариот Завет, ние се најде на Небесниот Татко имаше во согласност историјата на поддршка навидум безизлезна долги снимки – Давид против Голијат, Гедеон outnumbered сто за еден, Мојсеј заробиме на брегот од страна на Фараонот коли - и секој пат, со што во победниците против невозможно шансите онлајн покер бесплатно приватна соба. Hanukkah, исто така, е во Писмото, и ние не смее да се заборави дека тоа не беше само воена победа.Тука е успех, кој само што не би требало да се случи, оној што не може да се објасни со oddsmakers на оние дена, или за тоа прашање, на овие.И се игра беше поддржан од страна на истата некогаш-пациент, долго-shot победа Играч.Дојде да мислам на тоа, што друго е залог, но голем скок на Верата, намалена за практична смисла со креирање резервни со неколку долари?Навистина, ако ветувањето од Рајот не беа заштитени со Првиот Амандман, властите сигурно ќе им забрани на тоа, нарекувајќи ги нудат промоција на коцкање.Што друго е Божиќ порака, ако не и еден од безброј награда, да се даде во замена за релативно безначаен инвестиции, но во payoff датум уште да се објави?Дозволете ни да се сеќавам, а потоа, во оваа блескава сезона, која основа може да се најде во unlooked-за местата.Нагонот на ризик малку во надеж дека вредно добивка е одгледуваат во коските на човештвото, и е коренот на нашата аспирација за подобра иднина и детски свет.Тоа ќе го направите нас нема гајле, ова Yuletide, да се одрази дека чиста и искрена пламен на Надеж изгореници како вистински преку handicapping сесија како внатре било катедрала.Можеби тоа светло грее за сите нас во деновите што доаѓаат!Среќни Празници на Сите.Г-дин.Овенс е Калифорнија адвокат од областа на законот на Интернет и интерактивни игри на среќа, од 1998 година онлајн покер бесплатно ohne anmeldung. Ко-автор е на ИНТЕРНЕТ ИГРИ ЗАКОН со Професор Нелсон Роуз,( Mary Ann Liebert Издавачи , 2nd ed 2009) ; помошен Уредник , Игри Law Review & Економија; Придонесува Уредник, спортинг њуз.Коментари/прашања добредојдовте на [email protected].Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre опис на работата на казино дилер.