најблиску казино во форт колинс колорадо

најдобар начин да се фрли коцки craps

Виган Воини Рагби Лига Клуб се претстави водечки онлајн букмејкер 188BET како Клубот е нов Официјален Главен Спонзор.За спонзорство ќе видите 188BET логото прикажани на предната страна од Виган е нов 2016 година натпревар и реплика кошули кој ќе се појави наскоро.Овој договор означува низа од висок профил за спонзорство од 188BET, кои, во минатото, се поврзани со фудбал, крикет и snooker, и ќе бидат познати Воини' фанови, откако претходно се појави на рамото на Виган Воини кошула во 2010 година најблиску казино во форт колинс колорадо.

Виган Воини' Маркетинг Директорот Симон Collinson рече: "имаме одличен однос со 188BET и се воодушевени да биде поздравувајќи ги врати како Клубот е Официјален Главен Спонзор во 2016 година. "Како лидери во нашата соодветните индустрии, и Клубот и 188BET споделување на заедничка цел на натамошен раст во велика БРИТАНИЈА.Како и кошула спонзорство, договорот, исто така, содржи одредба за значајни брендирање на DW Стадион и застапеност на Клубот службен дигитални и социјални медиуми канали." Виган Воини се најуспешните Рагби Лига Клуб во светот, откако бил крунисан Шампионите на 20 прилики, Челинџ Купот на победниците на 19 пати и Светски Клуб Предизвик победниците три пати. 188BET е генерален Директор Најџел Пејач рече: "јас сум воодушевен да се објави 188BET е партнерство со Виган Воини за 2016 година најблиску казино во форт медисон ајова. Можност да се спонзорираат водечки Рагби тим со историјата, културното наследство и стои на Виган Клуб беше само премногу добра за да помине до.Ние се спонзорирани од Борците во минатото, а ние сме возбудени да се спонзорира нив повторно за 2016 година. "Како што продолжи да расте профил на 188BET во велика БРИТАНИЈА, ние ќе направиме сè за да се осигура дека нашите односи со Воини е благодарна за двете страни.На почетокот на 2016 Супер Лига сезона не може да се дојде доволно брзо!" 188BET е водечки онлајн букмејкер, лиценциран и регулирани од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија и Isle of Man Коцкање Надзор Комисија најблиску казино во форт ли ва. 188BET нуди обложување на повеќе јазици на широк спектар на производи, вклучувајќи Спорт, Е-Спорт, Коњ Тркачки, Финансии, Прогресивна Слотови, Казино, Покер и многу повеќе.За повеќе информации за 188BET ве молиме одете на www.188BET.com. Wigan Воини Рагби Лига Клуб се број еден клуб рагби бренд во светот, со победа култура, неверојатно наследство, огромен профил и голем фан база.Нивниот уникатен пристап кон развој на талент во комбинација со светска класа обука и играње на објекти, вклучувајќи го и DW Стадион, обезбеди Клубот останува лојален на своите основни вредности додека предизвик за Супер Лигата, Рагби Лига Предизвик Првенство и Светски Клуб Серија му оддава почест.За повеќе информации, посетете www.wiganwarriors.com најдобар начин да се фрли коцки craps. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre.