Tesco намирници ги собереш слот

шпански езеро казино нови иберија la

Игри регулатори ќе имаат барем уште еден јавен емитуваше на нови правила за добротворни лотарии и игри спроведена од страна на непрофитните организации.На Невада Игри Комисија во четвртокот одложени акција за изменување и дополнување на Регулатива 4А-кои се уредуваат игри на среќа кои се подигне пари за добротворни причини.Новите прописи беа потребни како резултат на усвојувањето и потпишување во законот на Собранието Бил 117 минатата пролет.Невада Игри Одбор за Контрола Претстедател Сандра Морган рече законодавство и потребата за изменување прописи се појавила во пресрет на доаѓањето на големи-лигата спорт во Јужниот дел на Невада.Златна Витези основање, добротворна организација крило на Вегас Златна Витези Националната Хокеј Лига тим, со што се отвора пари преку лотарија спроведени на игри, со кои се соочуваат ограничувањата во рамките на постојните правила tesco намирници ги собереш слот.
"Имаше ограничување во статутот на износот на nonprofits може да се подигне," Морган рече. "Тоа е моето разбирање дека за Златниот Витези Фондацијата, тоа го направи повеќе смисла да се има една апликација за целата сезона, ако тоа прагот беше укината." Комесари појасни дека од $500,000 ограничување во правилникот се применува максимално награда дозволиво да се игра учесниците, но не и износот на средства кои може да се зголеми со добротворна организација.Кога амандмани беа подготвени, регулатори расчисти до други аспекти на правилата и стави добротворни игри под исти правила како лотарија.Некои промени имаше одредени негативни последици за некои од помалите добротворни организации, а во четврток е состанок, комесари, работеше преку некои од измените да ги направи вкусен до различни групи.Комисијата доби писма на загриженост од неколку отворено организации — Карпести Планински Elk Фондацијата, Патки Unlimited, Невада Waterfowl Асоцијација и Невада Bighorns Неограничен број — кој се стравува дека предложените правила би место ограничувања на учеството на младите во прибирање на средства проекти.Возраст ограничувања беа една тема комесари не успеа да го реши четврток.Предложените правила се каже, "Квалификувани организации ќе се забрани и спречи ... на лице на возраст под 18 години од влегувањето, купување на билети за влез, собирање добивки од, или учество во администрацијата на, без разлика дали лично или преку застапник, било добротворни лотарија." "Не печени уште Претставниците на отворено организации велат дека тие се обиде да добие младите се вклучени во конзерваторски проекти рано во животот да им даде почит за државата е отворено. "Ова едноставно не е печени сепак," Игри Претседателот на Комисијата Тони Alamo рече на предложените нови регулативи tesco намирници испорака слотови божиќ. "Мислам дека сме 95% има, но не сосема." Тој рече дека се очекува комесари да имаат политика за дискусија решавањето на возраст ограничувања пред конечното усвојување.Претставници од организации истакна дека во своите напори за прибирање финансиски средства, тоа не е невообичаено за родителите да им даде на своите деца грст пари за да купат билети во томбола.Децата, исто така, направи за продажба на билети во име на организации кои ги извади на кампување патувања, како дел од нивната надворешна искуства.Како предлог стои, оние под 18 не ќе биде во можност да купуваат или продаваат билети tesco прехрамбените производи кога се слотови објавен. Alamo рече комесари ќе навратете се на возраст прашање како почетокот од следниот месец.Тие, исто така може да се разгледа правење на возраст ограничување во согласност со тековната коцкање закони за забрана да игра за оние под 21. На Невада Одморалиште Здружение, исто така, се мери во за предложените правила затоа што членовите ги видите игри на среќа, како форма на конкуренција да казино коцкање.Организацијата беше задоволен со предложените промени.Дин претседател лиценцирање одобрени Во друго прашање, комисијата едногласно одобрени лиценцирање Дин Лас Вегас Претседателот Мерилин Шпигел како клучен извршната власт.Игри на Одбор за Контрола се препорачува нејзиниот лиценцирање претходно овој месец.Комесари немаше загриженост за нејзината соодветност за лиценцирање. шпански езеро казино нови иберија la.