шпански збор за покер чипови

канадскиот онлајн казино без депозит бонус

Казино оператор Melco Круна Забава (MCE) приходи се зголеми повеќе од една петина во Q3 благодарение на придонеси од новото Студио Град сопственост во Макао и силна изведба со својата Градот од Соништата Манила казино.Бројките објавени во четвртокот покажа MCE приходи зголемувањето на 22% до $1.15 б во три месеци што завршува на 30 септември, додека оперативни приходи застрелан до 220% до $108.9 м и нето-приходи речиси двојно се зголеми до $62m шпански збор за покер чипови. MCE оригиналната предводник на Макао сопственост Град на Соништата видов приходи падне 7% до $621m додека прилагоди заработка натопена 11% до $170.4 м.ВИП промет покажа ретки знак на здравје како промет застрелан до 14%, иако ова беше расипан од паѓање VIP победи стапка.Уште полошо, маса на пазарот табела пад падна 8% и слотови се справи со падна 17% шпански блек џек vs блек џек шансите.
Altira Macau приходите падна 8% до $129m благодарение на во одборот се намалува во VIP, маса маси и работни активности, додека Мока Клубови слотови бизнис пријавени приходи надолу 12% до $31.8 м.Студио за Градот, која започна на 27 октомври 2015 година, објавија приходи од $229.5 m (до $од $ 184m во Q2) и заработувачка од $52.7 m (до $од $ 24.6 м).Имотот нема да го лансира својот прв VIP маси до овој викенд, но неговата маса маси објавија табела пад на $657.6 m (+11%) и слотови се справи со погоди $588m (+21%).Во Филипини, Град од Соништата Манила приходи surged скоро 43% до $131m додека заработка речиси двојно се зголеми до $45m.ВИП промет роуз една третина до $1.6 б додека ВИП победи хит ѕвездени 4%, и над очекуваниот опсег од 2,7% до 3%.Маса маса капка зголеми на една четвртина до $147m додека слотови се справи со стекнато 17.4% до $597m.ЛОРЕНС ХО ВЕЛИ дека НЕ ГО викаат кам-бек .. канадскиот онлајн казино слободни бонус за добредојде. БАРЕМ УШТЕ НЕ Звучи малку уморен од аналитичар повик, MCE извршен ДИРЕКТОР Лоренс Хо признаено надвор од лилјак дека Студиото Град не успеа да живеат до компанијата очекувања, но Хо тврди дека има уште "многу рампата да одиме" во имотот ramping до работење, вклучувајќи го и овој викенд е лансирањето на VIP игри канадскиот онлајн казино без депозит бонус.

MCE потврди дека Студиото Градот VIP маси ќе бидат префрлени од Градот на Соништата и Altira.Хо, рече тој беше "внимателно оптимистични" што три месеци од Макао приходи добивка значи дека на пазарот имаше "стабилизира", но Хо рече дека тоа е уште е "премногу рано да го нарекуваат тоа обновување." Хо, истакна дека добивки дојде среде лансирањето на две големи интегрирани места, и тој не беше сосема сигурен интензитет ќе трае.Студио Градот е во непосредна близина на Песок Кина нови Parisian Macao и Хо истакна дека реплика Ајфеловата Кула имаше генерирани импресивен нога сообраќај, од кои некои spills во текот на Студиото Градот.Но, Хо изрази сомнеж дека "клиент микс е точно идентични" помеѓу две својства, а со самото тоа е јасно како многу на материјалните корист на оваа близината нуди Студио за Градот.Запрашан од страна на аналитичарите за потенцијалните последици од Кина неодамнешните апсења на неколку Круна Места execs, Хо рече MCE стана "дури и повеќе свесни" на континентална маркетинг активности за да се обезбеди тоа не го направат слични гневот.Во краток рок, Хо очекува "двоумење" од некои од MCE е копното клиенти во однос на "патување и игри", но верува дека тоа е уште е премногу рано да се суди за долгорочно влијание.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre канадскиот онлајн казино слободен врти.