канадскиот онлајн казино вистински пари

казино слот машини да се купи

Verisign, на НАС-базирана компанија која се надгледува .com и .нето домен nameservers, има доставено барање до Интернет Корпорацијата за Доделени Имиња и Броеви (ICANN) за орган за одземање веб-сајт регистрации на барање на НАС службеници за спроведување на законот, со или без судски налог.Во "анти-злоупотреба" политика ќе "овозможи на негирање, престанок или пренос" на домени врз основа на судски наредби, како и "закони, владата правила или барања, барањата на законски претставник или други владини или квази-владина агенција, или каков било спор процес на резолуција." Така, во теорија, НИ службениците за спроведување на законот треба само да се каже 'скокне', и сите Verisign ќе прашам што е " колку е висока.' Наводно во насока на справувањето сајтови засолниште малициозен софтвер, Verisign е моќ-земи ќе одат и подалеку заштита на просечната нетизен од интернет gremlins канадскиот онлајн казино вистински пари. Verisign веќе ја покажува својата желба да се усогласат со овој тип на американскиот закон за спроведување на барањето.Претходно оваа година, ние ти донесе приказната на 23-годишниот велика БРИТАНИЈА студент на Ричард О'Dwyer, кој беше и се заканува екстрадиција во САД за да се соочи со пиратеријата трошоци.О'Dwyer е криминал?Тој истрча на Verisign-регистрирани веб-сајт кој нуди линкови до други веб-сајтови содржи заштитен материјал во сопственост од страна на американските граѓани.Фактот дека O'Dwyer не беше НИ граѓанин, и дека својата веб-страница е хостирана на сервери надвор од НАС може да направи разлика за НАС за спроведување на законот. (И ако PROTECT IP Act поминува, правата на интелектуална сопственост правото на сопствениците, ќе биде доделена на приватното право на акција за да бидете слични на доменот takedown барања, без треба прво да се добие за спроведување на законот е во ред.) Додека Verisign е ветувачки "протест постапка" за доменот носители негативно погодени од својот предлог за нови сили, деталите на оваа жалби се штури.Зборувајќи со технолошки сајт Арс Техника, Американски Граѓански Слободи Унија адвокат Аден парична Казна предложи Verisign беше фрлање домен сопственици под автобус канадскиот онлајн казино слободен врти без депозит.

"Стандардниот не треба да биде" да ги симнат прво.' Секое време владата е вклучена во освојување на веб-сајтови, што го покренува сериозни Првиот Амандман прашања.Не е важно дали тоа е приватна компанија притискање на копче." Фондацијата електронска Граница аналитичар Ребека Jeschke нарекува Verisign план "извонредно лоша идеја.Ние веќе ја видовме како проблематична домен напади низ МРАЗ (Имиграција и Царина) исклучувања .. казино слот машини победа вистински пари. Ако си оди за да се направи нешто како драстични како земање на целиот сајт присутен, ти барем треба некои значајни суд преглед." Дури и некои од НАС политичарите се повеќе сакаат со НАС "подготвеност на проектот нејзините закони и "вредности' надвор од нејзините граници.Претходно оваа година, Сен казино слот машини да се купи. Рон Wyden (D-ИЛИ) реагирале негативно на МРАЗ е takedown на Rojadirecta, сајт кој се поврзани во живо спортски на интернет (која беше два пати била прогласена за правна од шпанските судови) казино слот машини совети како да го победи. "Она што стандард не [Одделот за Правда] очекуваат странски земји да се користи при одредување дали да се потсетиме на име на домен контролирани во САД за кршење на авторските права?Јас се грижите дека името на доменот на напади може да функционира како средство за крај-водење на нормален правен процес, со цел да се концентрира на веб-сајтови кои може да преовладуваат во целост суд." Wyden отиде за да се опише Канцеларија е став како "алармантно невиден во широчината на своите потенцијални достигне." Алармантна, да.Невиден?Не толку многу.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слободанка слотови убијат на шпиц.