концерти во сент луис холивуд казино амфитеатар

chennai американскиот конзулат слот достапност

Лондон, Англија, јуни 2016– Офицери на Парламентарните Сите Партија Обложување & Игри Група се многу импресиониран со убедлива успех на Иднината на Коцкање семинар серија и се сигурни дека последниот семинар, Иднината На Истражување, Образование & Третман Во Проблем Коцкање да се одржи во вторник на 5 јули 2016 година ќе биде подеднакво добро примени со тема која се однесува на целата индустрија.Предавачи ќе бидат Марк Etches, извршен ДИРЕКТОР, се Одговорни Коцкање Доверба, Ли Willows, извршен ДИРЕКТОР, YGAM (Млади Коцкари Образование Доверба), Elaine Smethurst, генерален Директор, Гордон Moody Асоцијација и Ванда Goldwag, Чаир, Senet Група.Стив Donoughue, коцкање консултант и Секретаријатот на Сите Лица Обложување & Игри Група рече: Проблем коцкање стапки останаа доста стабилни, бидејќи тие беа првите испитувањата на национално ниво во 2007 година концерти во сент луис холивуд казино амфитеатар. Ова ќе се појави за да се потврди верување дека проблемот е главно се карактеризираат со поединецот, а не на специфични коцкање уреди или локации.Тоа не значи дека тие немаат влијание, само што ако тие беа главните фактори кои ние би виделе далеку поголем раст во текот на последната деценија, како индустрија расте.Ова очигледно не е причина за самозадоволство и индустријата е вклучен во некогаш се поголеми напори за да се спречи проблемот коцкање.Имаме исто така се гледа на еволуцијата на добротворни сектор како тие се зголемија за нивните напори во третманот и со создавањето на YGAM, образование сега се доставени.Квалитетно истражување одговарање на големите прашања за тоа како и зошто се чини дека се уште се потребни иако.За прв пат на Парламентарни Сите Партија Обложување & Игри Група е дозволувајќи им на поканетите гости од индустријата за да присуствуваат на своите состаноци и да се приклучат со Капитените на нивната индустрија во дебатирање што иднината на коцкање во велика Британија е.Ако сакате да присуствуваат на еден од семинарите ве молиме контактирајте го Секретаријатот на APBGG, Стив Donoughue на [email protected].Ли Willows, извршен ДИРЕКТОР на YGAM, Младите Коцкари Образование Доверба и клучен говорник, изјави: На YGAM тим и јас со нетрпение очекувам да присуствуваат и придонесува кон APG семинар; Иднината на Истражување, Образование & Третман во Проблем Коцкање.Како новоформираниот, велика БРИТАНИЈА Регистрирана Добротворна организација, YGAM има една фокус за да се намали коцкање поврзани со штета кај младите луѓе преку PSHE образование во училишта, колеџи, универзитети и локални групи на заедницата.Ниту една друга организација во велика БРИТАНИЈА обезбедува целосно акредитирана и PSHE Асоцијација за квалитет-увери програма од овој вид.Ние со нетрпение очекуваме да специјално за споделување со членови каде ја гледате иднината на превентивна образование во велика БРИТАНИЈА, врз основа на нашето учење до денес.Над 90% на училишта и колеџи испорача PSHE образование, но помалку од 1% покрие нешто во нивната наставна програма околу коцкање поврзани со штета.Ние сакаме да блесне на место светло на оваа област и во текот на следните неколку години работа на оваа позиција образование како мејнстрим за млади луѓе, како што е пол образование или образование околу одговорни за пиење.На APG семинар дава добра можност за нас да ги споделиме нашите vison и јас препорачувам на членови за сите нивната работа во оваа област и за водење на дебата со таква напред размислување семинар серија.Девизата на Парламентарните Сите Партија Обложување & Игри Група е "Да дејствува како форум за дискусија на прашањата во врска со обложување и игри на среќа во велика БРИТАНИЈА се'.Овој семинар серијата е наменета посебно кон обезбедување платформа за едуцирани и информирани за размена на мислења и прашања.Ако сакате да добиете повеќе информации за оваа тема, ве молиме обратете се на Стив Donoughue на 0207 502 2067 или на е-пошта [email protected].Информации за Парламентарните Сите Партија Обложување & Игри Група може да се најде на www.apbgg.org andhttps://www.publications.parliament.uk/pa/cm/cmallparty/register/betting-and-gaming.htm распоред за Семинар Серија е: Иднината на Онлајн Коцкање вторник на 19-ти април 2016 година, 1.30 pm-3.30 часот, Macmillan Suite, Portcullis Куќа • Clive Hawkswood, извршен ДИРЕКТОР, Далечински Коцкање Асоцијација (RGA) • Ентони Werkman, Директор на Маркетинг & Операции, Betway • Ричард Флинт, извршен ДИРЕКТОР, Небото Обложување & Игри Иднината на Обложување Продавници вторникот 26-ти април 2016 година, 4pm-6часот, Трпезариска Соба, Вестминстерската палата • Малколм Џорџ, извршен ДИРЕКТОР, Здружението на Британски Bookmakers (ABB) • Андреј Лиман, Директорот на Групата на Регулаторната Работи, Вилијам Хил • Џон Heaton, Претседател, Scotbet Иднината на Казина понеделник, 23 Мај 2016 година, 3.30 часот-5.30 часот, Macmillan Suite, Portcullis Куќа • Симон Томас, извршен ДИРЕКТОР, Hippodrome Казино • Ричард Благородна, COO, Aspers Казино • Хенри Бреза, извршен ДИРЕКТОР, Ранг Група Иднината на Гејмерски Машини вторникот, 7 јуни 2016 година, 4pm-6часот, Черчил Соба, Вестминстерската палата • Џон Вајт, извршен ДИРЕКТОР, Британски Забавен и Угостителство Занаети Асоцијација (BACTA) • Simon Dorsen, Виш Директор за Европа, IGT • TBC Иднината на Истражување, Образование & Третман во Проблем Коцкање вторник, 5 јули 2016 година, 4pm-6часот, Черчил Соба, вестминстерската Палата • Марк Etches, извршен ДИРЕКТОР, се Одговорни Коцкање Доверба • Ли Willows, извршен ДИРЕКТОР, YGAM (Млади Коцкари Образование Доверба) • Elaine Smethurst, генерален Директор, Гордон Moody Асоцијација • Ванда Goldwag, Стол, Senet Група Ова не е официјално објавување на Куќата на Ризницата или Дом на Вб.Тоа не е одобрено од страна на или Куќа или неговите комисии.Групи, неформални групи од Членови на Двата дома со заеднички интерес, особено прашања.Ставовите изразени во овој документ се оние на Групата сам.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre концерти холивуд казино сент луис.