брз хитови казино слободен чипови

slots 7 casino bonus codes

"Ова е прав-напред трансакција," рече Контрола член на Одборот Шон Рид.Државата игри на агенти да се истражат двете компании интензивно во изминатите 18 месеци.Минатата година, Научни Игри купи слот машина производител WMS Индустрии за $1.5 милијарди долари брз хитови казино слободен чипови. Bally акционерите претежно одобрени трансакцијата во вторникот, додека федералните анти-труст одобрување и знак-off со други регулаторни тела дојде во текот на летото и есента.Тоа се Игри на Одбор за Контрола помалку дека 45 минути за да се едногласно препорачува одобрување.На Невада Игри Комисија едногласно го поддржа препораката по трошење приближно 30 минути дискутирање на трансакцијата.Њујорк-врз основа на Научни Игри се плаќа $83.30 по акција да се стекнат со сите извонредни акции на Лас Вегас-врз основа на Bally, вредност во $3.3 милијарди долари.Лотарија на компанијата е, исто така, под претпоставка $1.8 милијарди долари во долгови.
Пред една година, Њујорк financier Роналд Perelman беше додавање на слот машина поделба на неговите Научни Игри Корп, еден врвот лотарија провајдери во U. Perelman, 71, кој поседува повеќе од 30% од Научни Игри, затворена WMS купите во октомври 2013. "Мислам дека одговорот е еден збор.Содржината" Perelman, изјави игри комисија slots 2021 no deposit bonus. Тој рече четврток тој никогаш не замислував се врати во предниот дел на државата игри регулатори една година подоцна slots 25 free spins on sign up. праша и да одговори во текот на претресот.Исаков рече дека откупот ќе резултира во околу 10 проценти работа намалување, а не на 21 отсто намалување Научни Игри пријавени во Комисијата за Хартии од поднесување во септември.Научни Игри објавен оваа недела заврши финансирање за откупот.Компанијата рекоа дека со цена од $3.15 милијарди евра од долгот да се користи во трансакцијата.Во октомври, компанијата рече дека тоа го покрена $2 милијарди долари за спојување slots 7 casino bonus codes. Schweinfurth рече комбинираната компанија ќе имаат $3 милијарди долари во годишни приходи.Договор е еден од двата висок профил гејминг индустријата спојувања одвива во производствениот сектор.Исто така, во јули, италијанската лотарија компанија GTECH Стопанства се согласија да се купи слот машина производител Меѓународни Игра Технологија за $6.4 милијарди долари.Трансакцијата е се уште во тек и се очекува да се затвори на почетокот на следната година. ѕвезда казино до градското.