мадам судбина megaways слот за слободни

пеколот рулет григориј хорор шоу

Игри и Рекреација Својства (GLPI) се планира да се преименува својата Холивуд Казино во Батон Руж, Ла.кога riverboat игри место доаѓа исфрлени на брегот во почетокот 2022 мадам судбина megaways слот за слободни. Ако се одобри, игри на недвижен имот и инвестиции доверба (REIT) ќе се пролее Холивуд името во корист на Казино Руж.Компанијата е закажана да се информира Батон Руж Планирање на Комисијата на планот на состанокот во понеделникот, Декември мадам шанса казино без депозит бонус. Во август, GLPI доби одобрување за да се донесе до riverboat врз сува земја, со што стана вториот Pelican Државата казино додели дека се движат.Законот беше потпишан во 2018 дозволувајќи им на државата 15 речни бротчиња да дојде на земјата, со услов места се наоѓаат во рамките 1,200 нозете на оригиналниот приклучните се лизга мадам шанса казино en ligne. GLPI, која брои Цезар Забава и Националните Пен Игри меѓу својот најголем tenants, обично се однесува како сопственик на игри места, сопственик на недвижен имот, собирање на кирија, и напуштање на ден-за-ден бизниси да оператори.Сепак, REIT не поседуваат и да работат на мал број број на казина, од кои еден е на Холивуд, во Луизијана главниот.Во прилог на Холивуд, GLPI е сопственик на недвижен имот на пет други Pelican Државата игри properties — на Belle на Батон Руж riverboat, две Boomtown места, и еден пар на L'Auberge казина.Само донесувањето на Холивуд да слета ќе чини $10 милиони денари и да се создаде речиси 170 работни места, GLPI се вели во август.За да се добие евентуално Казино Руж оперативните од почетокот на 2022 ќе чини вкупно $21 милиони $25 милиони евра.Во очекување на одобрување, казино ќе ја прошири својата стапало на Реката Патот на повеќе од 100.000 квадратни метри, додавање на забава разговарате со 250 седишта, спортски бар, и mezzanine со поглед на Реката Мисисипи," според Поголема Батон Руж Бизнис Извештај.Речиси 860 слот машини и 12 табела игри ќе се движи од riverboat на нови игри област пеколот рулет григориј хорор шоу.
Buffets во моментов се сместени на вториот кат ќе биде укинат во корист на бизнис настан простор.Во пресрет на coronavirus пандемија, многу игри оператори се бори со вклучена концепт, и некои регионални казино компании целосно елиминирани на простор, остварување на повисоки маргини како резултат на тоа.Казино Руж исто така, ќе има 250 седишта забава местото и Shaquille O'Neal Голем Пилешко Ресторан.Исто така постојат и планови за спортски бар кој ќе abut забава област, и која би можела да послужи како sportsbook.Луизијана гласачи потпишан на спортски wagering минатиот месец, и дека предлог беше одобрен на парохија-по-парохија основа.Исток Батон Руж Парохија, каде што Холивуд се наоѓа и каде Казино Руж ќе остане, беше еден од парохии гласањето во корист на тоа ливче иницијатива.Тоа е очекуваниот спортски обложувања ќе биде живеат во држава во одреден момент во 2022. пеколот.