што значи тоа да се има добар покер лице

господарот на прстените слот машина

Дин Места Ltd.објави во средата дека тоа е плаќаат сите плата, час и со скратено работно време U што значи тоа да се има добар покер лице. вработени со полно платите преку Мај 15, за вкупно 60 дена од денот на платен список продолжување.Среда изјава од компанијата, вели покриеност вклучува повеќе од 15,000 тековната Дин и Бис на вработените, и ги вклучува просек совет за усогласеност го оценувате или дистрибуира совети/tokes од почетокот на годината.Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган се поништува својата две-годишна договори со 14 интернационални канцеларии кои на пазарот на градот во странство.Слот машина за производство на компанијата IGT е furloughing на вработените, како и намалување на основната плата за високи лидери, според компанијата изјава што значи тоа да се свитка во покер.
"На COVID-19 пандемија има значително влијание на многу од IGT клиенти и пазари на кои им служиме," изјавата чита што значи тоа да се добие блек џек. "Ние сме преземање на конкретни активности да се донесе нашите операции во согласност со клиентите и играч на побарувачката." Компанијата е спроведување на "краткорочни furlough програми за одредени вработен групи." IGT не се откриени бројот на вработените furloughed поради COVID-19 или како нивните плати и бенефиции ќе бидат погодени, според портпаролот Фил О'Shaughnessy господарот на прстените слот машина. "Ние ќе продолжиме да работиме напорно за поддршка на доброто на нашиот народ, со фокус на нашата индустрија е краткорочни одржливост и долгорочниот успех," изјавата чита господарот на прстените слот машина преземете. IGT акции затворени 4 проценти среда до $5.71. господарот на прстените слот машина harrah ' s.