можете да пушат на вртење камен казино

целосната листа на велика британија коцкање сајтови

MGM Спрингфилд, на $960 милиони интегрирани казино одморалиште што се отвори во август минатата година, продолжува да се трага далеку зад своите пред-отворање на бруто игри приходи (GGR) проекции.Податоци објавени во понеделникот на Масачусетс Игри Комисија покажува дека MGM Места сопственост освои $22.28 милиони евра во Мај, 2.14 проценти пад на претходниот месец можете да пушат на вртење камен казино.
Plainridge Парк – други комерцијални казино во државата кој работи како слотови-само објект, освои $14.84 милиони евра.Преку својата првите 10 месеци во работењето, MGM Спрингфилд има вкупно GGR на $212.5 милиони евра.За време на наддавање на процесот за казино лиценца, MGM функционери изјави државниот казино ќе освои минимумот од $416 милиони евра во една година.Ние продолжуваме да бидат задоволни со нашата изведба.Ние сме фаќањето удел на пазарот и расте лојалност," MGM Спрингфилд Претседателот Мајкл Mathis, изјави Републиканците.Но со само 60 дена останатите, на Спрингфилд казино е краток повеќе од $200 милиони евра каде компанија директори предвиде.Во преполната средина, удел на пазарот е од клучно значење за успех.И Mathis' казино има корист од тоа да биде на државата е само маса игри оператор за речиси една година без конкуренција.Тоа наскоро ќе се промени кога Бис Бостон Харбор, на $2.6 милијарди интегрирани казино комплекс, се отвора на јуни 23 можете чад во tulalip казино. MGM Спрингфилд има, исто така, успешно оневозможен планирано сателитски игри место во северна Конектикат, кој беше одобрен од страна на државните службеници има во обид да се задржи клучна игри долари од која тече преку границата полна куќа vs целосни куќа покер. MGM Спрингфилд е само на пет милји северно од Конектикат-Масачусетс линија.Но Бис е наскоро отворање, и изградба се очекува наскоро да започне на Исток Виндзор, Конектикат, satellite.Тоа само ќе направи работите потешки за MGM ако тоа се надева дека ќе успее да постигне оние возвишени пред отворањето GGR прогнози.Конектикат е на две племиња – на Mashantucket Pequot и Mohegan Индијанци – се заеднички за градење на $300 милиони сателитски казино во Источна Виндзор.Две Мајчин Американски ентитети се работат под партнерство нарекува MMCT, и се во процес на обезбедување на средства за сопственост.Тоа може да не биде конечниот казино во Конектикат.Државните и локалните функционери во Bridgeport се разговара дали комерцијална казино во фискално проблематичниот морско пристаниште градот треба да бидат одобрени.По Конектикат потпишан на Источниот Виндзор сателит, MGM interjected и рече дека ако државата сака да се прошири игри, тоа треба да го стори тоа со конкурентни понуди процес кој овозможува надвор компании како што и самата да учествува целосната листа на велика британија коцкање сајтови. Bridgeport Градоначалникот Јосиф Ganim (D) сака да работи само со племиња.Гувернерот Ned Ламонт (D) фаворизира повеќе отворен процес, велејќи дека таква душо договор меѓу племиња и државата може да резултира во помалку данок долари. MGM предложи $675 милиони Bridgeport на имотот, како и извршен ДИРЕКТОР Џим Murren – а Конектикат мајчин – дојде во градот во 2017 да се сретне со површина службеници.Племиња и Ganim се предложи тие наместо да изгради $350 милиони одморалиште во Bridgeport.Под Ganim аранжман, државата ќе обезбеди $100 милиони евра во финансирање на Мајчин Американците. целосната листа казино без депозит бонус.