одморалишта светот казино

она што е најголемата онлајн казино

владата го поддржа нацрт-законот предлага да се ревидира законодавната рамка за хотелско сместување во Макао има за цел да се подигне севкупниот квалитет на туристичката придонеси за посетителите.Што е според шефот на Macao Владата на Туризмот Статистика (MGTO), Марија Елена де Сена Fernandes.s Сена Fernandes рече дека владата немала прогноза за кога законот може да се стави за нејзиниот последен читање од страна на Законодавно Собрание одморалишта светот казино. GRAsia праша Ms Сена Fernandes за предложената променетите барања да се класифицираат локален хотел или како "пет ѕвездички" или "five star делукс".Таа не даваат детали, но истакна дека целта на законот била да се "подобрување на квалитетот на производот" во Макао е топ-ниво хотели.s Сена Fernandes истакна дека сегашната правна рамка за регулирање на Макао хотелот сектор имаше во местото од 1996 година покер турнир распоред. "Многу еволуираше, бидејќи во однос на Макао е хотели и нивните објекти", рече таа која е најголемата покер сајт.
#8220;целта [на сметка] е да се подобри квалитетот на high-end хотели; додека во исто време, поставување на повеќе начини да се привлечат повеќе буџетот-пријателски [сместување] производи од целиот свет да го Macau пазарот," Ms Сена Fernandes рече.Таа посочи како примери капсула-стил хотели и младински хостели.s Сена Fernandes' коментари беа ставени на маргините на ден двајца од Глобалната Гејминг Expo (G2E) Азија 2019 казино индустријата шоу во Макао.Таа е доставен воведниот говор на конференцијата сегмент на настан: на туризмот службен рече Macau владата планира да продолжи да работи со градот казино оператори да се збогати Macau е не-игри придонеси.acau имаше вкупно за 38,800 соби за гости како Март, од кои 63 проценти биле сместени во пет-star хотели, според најновите достапни податоци од градот Статистика, Попис Услуга.број на инвестиции аналитичари покривање на Макао игри сектор укажа дека хотелски капацитет ограничувања и цените се потенцијална кочница на раст на маса-пазарот на туризмот во Макао.Пет-star hotel соба во Макао казино-хотел пазарот обично се поскапи од еквивалент сместување во светот други големи казино центар, Лас Вегас, Невада, во сад. она што е најголемата онлајн казино.