состојба на распаѓање 2 големи слот

grosvenor казино southend на море

[image учтивост на WPT/Flickr]Свет Покер Турнеја (WPT) Цареви Палата Покер Класичен достигна својата драматична заклучок и Даниел Британецот поразен конечна табела во која беа вклучени актуелниот шампион Dominik Nitsche и чип лидер Јуџин Du Plessis.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre Тоа е шест месеци од Уживаат Хотел-Казино сте излегле стечај судот, па дури и со сето тоа време дадени за да се добие нозе назад на стабилна земја, компанијата се појавува да биде ниту близу до добивање на било стабилност во скоро време.Неодамна, расклатени Атлантик Сити хотел и казино, најави дека се грижи "стратешки алтернативи" во својот казино модел, една реченица дека во коцкање индустрија обично значи драматична промена во својот бизнис пристап.Судејќи според неговиот краток, но нејасна историјата, ние нема да биде изненаден ако Ревел, се наоѓа обележан за продажба или уште полошо, тоа е завршуваа во стечај судот повторно состојба на распаѓање 2 големи слот.
"Ревел не го направи каква било одлука да ги извршуваат било специфични стратешки трансакција или алтернатива и нема да постои уверување дека испитувањето на стратешки алтернативи ќе резултира во потрошувачка на секоја трансакција," компанијата се вели во соопштението издаден кон крајот на минатата недела.Како што изјавата рече, компанијата не се определи за она што го подразбира под "стратешки алтернативи", но во секое време Ревел фрла надвор зборови како ова, луѓето почнуваат да се претенциозен, или барем се на готовност дека компанијата е повторно во состојба на флукс, а многу далеку од грандиозни ветува дека Уживаат требаше да се спаси Атлантик Сити.За жал, казино има испадна да биде повеќе од сидро од тоа е зрак на надеж и овој најнов прогласувањето дека компанијата е во потрага на "стратешки алтернативи" претстава која сама по уверување дека Ревел е борби се продолжува или нејзино подобрување не се случува по стапка својот нов сопственик група, предводена од Чатам за управување со Средства, има очекува.Компанијата е одбивка понатамошен коментар додека нејзиниот одбор го прави секој вид на препораки за ова прашање.Ние знаеме што Ревел е преку бидејќи таа се отвори во април 2012 состојба на распаѓање 2 големи слот згради. Тоа е се бореше mightily да се направи еден белег на борејќи се Атлантик Сити казино на пазарот.Тоа е веќе во стечај суд и додека таа ги има добиено бројни сида и дополнително финансирање, компанијата се уште е многу многу во несигурна позиција.Можеби овие "стратешки алтернативи" се Ревел начин на подготовка нас за уште една рунда на стечај или поднесоци.Тоа, или тоа нема да го промени својот бизнис пристап, еден повеќе време.Што може да биде случајот, едно нешто знаеме за ова место е дека тоа не може да избега вести – за сите погрешни причини.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre состојба на распаѓање 2 големи слот објекти.