Meilleur бонус казино en ligne

казино de l'abbaye salins les bains

Видео играта компанија Atari влезе социјална казино простор, откривањето Atari Джакпот—нова социјална казино игра со својот класичен видео-игра брендови.Лансирањето на Atari Джакпот е компанијата првиот обид во индустријата со игри инвеститорот Flowplay.Компанијата планира да ја остварат својата библиотека на старата школа игри и франшизи и интегрирајте ги во светот на мобилни, социјални и онлајн игра платформи meilleur бонус казино en ligne. "Ова прво издание на Atari Джакпот е чекор во онлајн казина, влијаејќи на брзо растечки интерес за социјална казина да понуди забава искуство," Atari извршен ДИРЕКТОР Фред Chesnais се вели во соопштението казино радост куба. "Сакавме да се вклучат брзо со нашите верни навивачи, се добијат повратни информации, со цел да се одлучува за дополнителни карактеристики за да биде објавен за понатамошно подобрување на Atari Джакпот искуство." Корисниците нема да бидат во можност да се обложи вистински пари за Atari Джакпот но новата платформа се очекува да се понуди целосна мени на повик казино игри, кои ги вклучува некои од неговите повеќето исконски видео игра платформи, вклучувајќи Понг, Астероиди, Бура, Стоножка, и Проектили Команда.Играта исто така, ќе има уникатна верзии на популарни онлајн казино игри како што се blackjack, видео покер, solitaire и бинго. Atari Претседателот Тод Shallbetter исто така, изјави GamesBeat дека компанијата планира да додадете повеќе игри и брендови да се Atari Джакпот во наредните месеци.Оние кои се сеќаваат на играње на нивните Ataris кога тие биле деца може да имаат специјален афинитет за Atari Джакпот.Не само што тие ќе бидат во можност да уживаат онлајн казино-стил игри, но тие можат да го сторат тоа со игри и наслови сите тие пораснав играње.Компанијата исто така соработува со Pariplay да се развие Atari Казино, вистински пари, коцкање производ, кој во моментов е во развој и тестирање фаза и е закажана за ослободување на крајот на 2014 година казино радост гватемала.

Во меѓувреме, интернет и мобилни игри снабдувач iSoftBet најави ново партнерство со Австриската игри оператор Interwetten.Договорот меѓу двете компании им овозможува на Interwetten да заработат на iSoftBet е списокот на интернет и мобилни игри, кои ќе се нудат за Interwetten е играч листа. "Ние сме во потрага на овој нов проект како вистински win-win ситуација со неверојатни можности за двете страни", рече Interwetten е Говорник на Одборот Вернер Bercher казино de l'abbaye salins les bains. "iSoftbet содржината ќе додадете значително да ја конкурентна предност на нашата палета на производи, особено на постојано растечки мобилен сегмент.Ние, исто така, го цениме високо iSoftbet на клиентите фокусиран пристап и со нетрпение очекуваме да на нашата соработка во иднина." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.