птица светилиште монте казино такса за влез

возраст за да се коцка во seneca нијагарините казино

Loretta Линч, Претседателот Барак Обама е кандидат за следниот американски обвинител, има рече таа, најверојатно, нема да ја смени на Одделот за Правда 2011 мислење дека 1961 Жица Акт важи само за спортско обложување.За време на потврда расправа пред Сенатот Судството минатиот месец, таа беше побарано од страна на Сен птица светилиште монте казино такса за влез.
Линдзи Греам, кој го поддржува Шелдон Adelson-поддржан Реставрација на Америка Жица Акт (RAWA), дали таа беше запознаен со 2011 КАНЦЕЛАРИЈА мислење дека реинтерпретирано на Меѓудржавни Жица Акт од 1961—федералниот закон кои се ограничува пренос на wagering информации.Линч рече дека таа е запознаен со мислење, но hadn ' t изучува во детали.Во follow-up писмен одговор на Сенатот Комитетот за Правосудство, Линч рече дека, ако биде потврдена, таа ќе видиш 2011 белешка од КАНЦЕЛАРИЈА Канцеларија на Правен Советник (OLC). "Тоа е моето разбирање, сепак, дека OLC мислења ретко се преиспита.Освен ако во текот на мојот осврт јас се заклучи дека OLC толкувањето на Жица Дело е неразумно, не ми е намера да преземе било каква акција за суспендирање или одземање на мислење.Јас ќе, се разбира, го поздравуваме можност да работат со вас и на другите Членови на Конгрес да се обрати загриженост за онлајн коцкање преку законска регулатива," Линч додаде.Таа беше, исто така, прашани дали таа смета дека тоа е соодветно за OLC "ефикасно да се отвори вратата за државите да им понуди на Интернет игри на среќа без вклученост на Конгресот, јавноста, органите за спроведување на законот, и државните и локалните функционери?" Линч одговори, "OLC вежби на јавниот Обвинител на орган за да обезбеди на Претседателот и извршниот агенции со совети за прашања на законот.Бидејќи OLC му помага на Претседателот исполни својата уставна обврска да се грижи дека законот се верно изврши, тоа е моето разбирање дека Office се стреми да обезбеди објективна проценка на законот со користење на традиционални алатки на законските толкување.Барајќи да се толкува федералниот закон, заводот не би нормално се бараат гледиштата на Конгресот, државните службеници, на спроведување на законот или на јавноста." Претседателот Обама ги собереш да послужи како следниот јавниот обвинител е да се има тешко време наоѓање на Републиканската поддржувачи.Таа треба четири Републиканците за поддршка на нејзината номинација, но тоа е јасно од каде тие гласови ќе дојде од.Комитетот за правосудство Претседател Чак Grassley веќе ја одложи комитет гласа за Февруари птици на плати слободни слотови. "Она што се обидуваме да го направиме е да се индикација од нејзината независност дека таа нема да имаат од Белата Куќа," Grassley, изјави Хил возраст за да се коцка во пиштол езеро казино. "Мислам дека [јавниот Обвинител Ерик] Носителот работи на Одделот за Правда како крило на Белата Куќа.Дека не е во право, и јас сакам таа да ни покаже дека таа може да биде независна." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre возраст за да се коцка во seneca нијагарините казино.