гранд казино hinckley борба ноќ

колку е голема е онлајн коцкање пазар

Во текот на изминатите два месеци, ние се сретна со повеќе од две дузина индустрија учесници и никој имаше јасна видливост на каде GGR ќе главата еден месец надвор.Дури и за игри оператори себе, видливост може да биде толку ниско, како од само една недела," напиша аналитичари Каи Тен, Меги Џијанг и Jensen Hui.iven дека неизвесноста, на Macquarie тим одбра да се фокусира на податоци поени за Кинеската економија – оние кои се добро документирани и се ангажирани во она што се нарекува повеќе регресивна анализа со цел да се обиде и да се разбере она што може да се случи во Макао казино на пазарот.Брокерски однос на анализа на Macquarie Macau Игри Индекс, или "MMGI'.ey варијабли на индекс вклучуваат: Кина станбени највисок раст на инвестициите; Кина вонбилансни финансирање раст; и Кина увоз вредност раст гранд казино hinckley борба ноќ. Туристи и соодветните земјата маса игри приходи не може да се лулаат на целокупната GGR многу, додека ВИП и премиум маса приходи раст може да", се вели Macquarie, додавајќи дека економските показатели тоа е избрана за студирање се одрази на ликвидноста на играчи од високиот удели коцкање сегменти.nalysis врз основа на индексот укажува Macau GGR перформанси на -30 проценти од година на година во 2015 година; -11% во 2016 година; и -10 проценти во 2017, наспроти Macquarie база случај GGR прогнози на -34 проценти; +1% и +5 проценти за овие години, институцијата рече гранд казино hinckley скара куќа. #8220;Нашата маса GGR раст прогнози за календарска година 2016 година од +10 проценти, и календарска година 2017, +8 проценти, се води од страна нов проект комплетирање кои веројатно да се привлечат повеќе туристи, особено оние кои доаѓаат за долги дестинации остане одмори, што е над 20.000 евра хотелски соби ќе се заврши со календарска година 2019," напиша на Macquarie тим.acau гејминг приходи кои се во моментов надолу е 36,5 проценти од година на година до август.тимот на Фич аналитичари предводена од Алекс Bumazhny рече, се однесуваат на отворањето на Галакси Entertainment Group Ltd е Галакси Macau Фаза 2 на Мај 27 и закажаното време на отворањето на октомври 27 од Студиото Градот, со мнозинство во сопственост од страна на Melco Круна Забава Ltd: "Позитивно, Фаза 2 може да се помогна на пазарот се најде на дното, со игри приходи доаѓаат од околу US$2.2 милијарди долари или поголема од јуни.Нашите 2015 прогноза претпоставува дека на последните количини се одржува и да се зголеми малку по Студио Градот се отвора во крајот на октомври." Позитивното влијание од зголемување на капацитетот поврзани со Студиото Град, Март 2016 отворање на Дин Палата и втората половина 2016 година отвори на MGM Cotai и Parisian ќе се надомести со тешки година на година преку споредби Може да 2016 година и послаба јуани [Кинески валута] во однос на Макао pataca е", рече Фич.На рејтинг агенција мислеше соодветно да Дин Палата, новата Cotai сопственост, развиени од страна Дин Macau Ltd; на следната врата MGM Cotai развиена од страна на MGM Кина Holdings Ltd; и Parisian Macao, развиен од страна на Песок Кина Ltd.чеша дополнително рече дека "ризици [Macau казино] оператори лице поврзано со нови својства cannibalising постојните својства и табела средства се помалку великодушна од она што оператори имаат побарано се делумно ублажени од страна на операторите' способноста да се фрли развој поврзани со трошоците како нивните проекти да се отвори". како тоа функционира craps табела.