дали е можно да се откажете од коцкање

покер на интернет депозит pulsa idn

Кларк Каунти комесари ќе разговараат за четири предлози за промена на уредба кои се однесуваат на работата на слот машини внатрешноста на таверните кога на таблата има јавна расправа на ден.Но опис на она што ја сочинува таверна на крајот може да се одморат со Невада игри регулатори, а поголемиот дел од нив укажуваат дека се непријатно со бизнис моделот на една успешна операција.Прашањето го опкружува Dotty Гејминг & Духови, ланец од 64 националната локации кој работи како таверна под тековната Невада и Кларк Каунти регулативи и прописи.Ривал таверна операторите, локалните жители казино гиганти поддржана од страна на Невада Одморалиште Асоцијација, и избраните лидери веруваат Dotty може да биде skirting државниот закон, бидејќи на компанијата игри приходи не се случајни на основните бизнис.Огромното мнозинство на Dotty е, вклучувајќи три нови локации одобрени од минатиот месец од страна на игри регулатори, кои имаат 15 слот машини, на повеќето им е дозволено под Невада игри законот за ограничено licensees.На Dotty бизнис модел се фокусира многу на игри.Округот ревизии минатата година се најде игри и приходите кои претставуваат повеќе од 90 проценти од паричните на неколку локации дали е можно да се откажете од коцкање. Dotty е нема оперативни кујни, затоа со пушењето не е дозволено покер на интернет депозит pulsa 10rb без исечок. Dotty е понуди на клиентите претходно пакувани храна и минимална пијалаци опции од услуга за контра, и слот машини се сите коса-топ машини со индивидуални столици.Две од четирите предлог уредба промени ќе драматично да се смени на Dotty бизнис модел.И Невада Одморалиште Асоцијација и Кларк Каунти Комесарот Стив Sisolak сакате сите гостилници во земјата — и на двете нови и постоечки — да имаат најмалку две-третини од нивната слот машини (10 по локација) вградени во врвот на бар.Постојните локации ќе има се до февруари 2013 година да се усогласат.Секој нов таверните ќе мора да се вклучат целосна услуга ресторан. Sisolak понеделник рече дека се верува дека многу од страните се очекува да земат учество во јавната расправа на Кларк Каунти Владата Центар, вклучувајќи одморалиште асоцијација лидери, ривал таверна оператори и слот машина пат работењето на компаниите, се работи надвор неговиот предлог.Таа, исто така ќе бараат нови таверните да имаат 2,500 квадратни метри на јавниот простор, и се наоѓа барем 2,500 метри од било која постоечка таверна.Кларк Каунти Комесарот Крис Guinchigliani има поднесено промени во правилник, што ќе бара нови таверните да имаат најмалку четири слот машини вградени во еден бар врвот додека не се повикува на никакви промени во постоечките локации.Група на таверната сопствениците, исто така, сакаат да ја напуштат постоечките локации сам, но ќе бараат нови локации имаат 10 бар врвот слот машини, 2,500 квадратни метри на јавниот простор, и ресторан покер на интернет депозит pulsa сите оператор. "Мислам дека ние се случува да имаат прилично енергичен дебата," Sisolak рече покер на интернет депозит pulsa idn.

Dotty на претставниците се рече дека во неколку јавни форуми нивните клиенти преферираат коса-топ машини.Компанијата рече дека тоа може да биде принуден да го замени 66 проценти од својата слот машини ако бар-топ машини имаат мандат е блек џек осигурување добар влог. Dotty е сопственик Крег Estey, кој донесе бизнис модел од Орегон да Невада во 1995 година, е надвор од земјата и не се очекува да присуствуваат на рочиштето.Тој не одговори да интервју за барања направени преку компанијата претставници.Во Игри Одбор за Контрола работилницата на 23 Март, одморалиште асоцијација лидери презентираше предлог слична на она што е предложено во округот кој ќе престане иднина Dotty е-тип локации од тоа да биде изграден.Три члена на пет-лице Невада Игри Комисијата укажува на Март 24, тие би можеле да корист преглед на регулативата која го покрива игри во таверните. е блек џек тешко да се победи.