е правец на реката казино во riverton отвори

црвена карпа казино ballroom седење табелата

Тен Hee Teck, Претседателот и COO, Genting Сингапур; извршен ДИРЕКТОР, Одморалишта World Sentosa 16. Winfried Engelbrecht-Bresges, извршен ДИРЕКТОР, Хонг Конг Jockey Клуб 30. Во внатрешноста на Азиските Игри го објави својот најновата листа на Азиските игри индустрија е 50 најголемите двигатели и shakers.Лас Вегас Песоци honcho Шелдон Adelson (на сликата) го задржува своето место на врвот на листата, како одраз на 81-годишниот е неприкосновена позиција како титан на најголемата светска игри компанијата.Целата листа, заврши со детални bios-от, е достапен тука.Галакси Забава Група заменик-претседателот Фрањо Луи продолжува да го окупира второпласираниот позиција, додека Genting Bhd извршен ДИРЕКТОР Лим Кок Thay се одржа на трети, и покрај неговата компанија е недостаток на казино присуство во Макао, на врвот на светот коцкање центар.Всушност, само промени во топ-10 имаше Песок Кина претседател Едвард Трејси swap минатата година е #10 за MGM Места извршниот ДИРЕКТОР на Џејмс Murren е #9 и обратно.
Kazuo Okada, Претседател, Универзална Забава 12. Виктор Yeungno, Претседател, Успех Универзумот Група 35. Kingson Sian, Претседателот На Патници Меѓународници Hotel Group На 21 е правец на реката казино во riverton отвори. Стивен Тесни, Претседателот Меѓународен Развој, Цезар Забава 46 е ветрот крик казино во wetumpka алабама се отвори. Шелдон Adelson, Претседател и извршен ДИРЕКТОР, Лас Вегас Песоци Корп 2 црвена карпа казино обложување стан. Денис Valdes, Претседател, PhilWeb Корп 45 црвена карпа казино ballroom седење табелата. Dhammika Perera, Претседател и Управен Директор, Vallibel Еден 27. Ангела Leong, Извршен Директор, SJM Стопанства; генерален Директор, Sociedade де Jogos де Macau 14.