како да се разделат покер чипови

слот frans & co vacatures

acau VIP бруто игри приходи (GGR) раст е забавена од средината на декември, вели понеделник кодови од инвестициска банка Кредит Свис, AG, истакнувајќи дека високиот roller трговија обично сметки за 30 проценти од казино оператор заработка пред камати, оданочување, амортизација и амортизација (EBITDA) како да се разделат покер чипови. Suncity го видел волумен раст decelerate од +30 проценти во октомври-ноември-почетокот на декември, на +15 отсто во втората половина на декември -10 проценти досега", рече за кодови од аналитичарите Кенет Fong и Lok Кан Чан, повикувајќи се latterly на првите седум дена од овој месец. Suncity Група е опишана од страна на пазарот коментатори како најголем еден инвеститор во Макао junket сектор промоција работа. #8220;На junket агенти атрибут на намалениот обем на помалку врвот ВИП играчи и некои пад во просек трошат," изјави Кредит Свис тим.arious причини вклучени "играчи зачувување на пари во пресрет на Кинеската Нова Година, како резултат на тесни Кина ликвидност состојба...; промена на патната шема и повеќе играчи за патување во странство во текот на подолг одмор; и играчи преземање на пауза по неколку силни месеци," тој рече.
Агенти се забележува забавување во коцкање долг отплата за една мала група на големите играчи," институцијата понатаму забележува како да се подели red hot покер растенијата. Во моментов, ние не забележите било какви надворешни шокови или junket систем прашања кои имаат историски доведе до брза VIP забавување," тие се додаде.apanese брокерски Номура вели во понеделник забелешка што се очекува секојдневно казино GGR проток за јануари да се биде "бие околу" во периодот до Кинеската Нова Година, но се уште можеше да генерира месечен извештај до 20 проценти од година на година како да се делат парите покер. Ние не очекуваме пред Кинеската Нова Година затишје што негативно влијаеше GGR во крајот на јануари 2017 да го повторува овој месец," напиша на Номура аналитичари, истакнувајќи дека Кинеската Нова Година се паѓа подоцна во првиот квартал на февруари 16 – отколку во 2017, кога падна на 28 јануари. rokerage Sanford В. Bernstein Ltd, рече во понеделникот имајте на ум дека за првите седум дена од јануари, ВИП GGR беше најверојатно од страна на "низок една цифра" процент во споредба со истиот период во декември, со маса сегмент "веројатно малку надолу", во споредба со пред-месец противвредност.
Под претпоставка дека на GGR просечна дневна стапка на MOP690 милиони евра за MOP710 милиони евра за останатите денови од месецот, ние проценка јануари GGR во опсег од MOP21.9 милијарди долари и MOP22.3 милијарди долари, проценува дека од година на година се зголемува од +14 проценти на +16 проценти, што е во согласност со нашите претходни проценки," напиша Sanford Bernstein аналитичари Vitaly Umansky, Жен Гонг и Кети Huang.nalysts се рече дека не може да биде колку што е шест месеци задоцнување помеѓу флуктуации во кредитниот достапноста во Кина и ефекти се чувствуваат во Макао VIP коцкање пазарот. слот frans & co vacatures.