како да се fidget со покер чипови

казино во близина на chevy потера md

На Атлантик Сити ПИЛОТ (Плаќање во Рамките на Даноци) програма која им овозможува на градот останатите казина да плаќаат рамен данок на имот, наместо на флуктуирачки плаќања врз основа на проценките се врати во судот во четвртокот.Врховен Суд Судија Јули Mendez слушале аргументи за тоа зошто даночна шема е, наводно, во кршење на Њу Џерси Уставот.Предизвикот е поднесена од страна на комбиниран тужба од Атлантик Каунти и "Слобода и Просперитет," Нова Џерси застапување група која верува сите недвижности треба да се оданочуваат во еден униформиран начин.Ова утро, Судија Mendez се чинеше дека барем делумно се согласуваат со тужителите, кога тој рече, "Секој пат кога ќе се еден од субјектите и да им се обезбеди со нешто што е различно од секој друг, тоа го покренува загриженост." Mendez коментари беа пријавени од страна на Печатот на Атлантик Сити, кој седеше на слухот.По речиси три часа, на сведоштвото, Mendez заврши претресот и рече дека тој ќе донесе решение подоцна.Воведен од страна на Државниот Сенат на Говорникот Стивен Sweeney (Г), на Атлантик Сити ПИЛОТ-законот беше двопартиска напор кој Гувернерот Крис Кристи (R) потпишан во законот во Мај 2016 година како да се fidget со покер чипови. Даночната план беше да овозможи сигурен за данок на имот, приходи во Атлантик Сити, како казина продолжи да поднесе жалба нивните проценки, поради превртување на игри приходи.Атлантската Област и Слобода и Просперитет тврдат ПИЛОТ е заштита на казина на сметка на локалните жители и бизниси.Кога законот беше прв направена, Атлантик Сити беше уште одвиткување од неодамнешната рецесија.Игри победи падна од $5.2 милијарди долари во 2006 година, да $2.56 милијарди долари во 2015 година казино во близина на central michigan university. Но минатата година казина објавено својот прв годишен слот, маса, и интернет игри процент добивка во една деценија, со нивната вкупна трае до 1,5% до $2.6 милијарди долари.На пазарот има навидум се стабилизира, и на седум останатите казина се до уште два отсто оваа година преку октомври, а повеќе од осум проценти кога shuttered Адут Таџ Махал е 2016 година приходите се исклучени.Државните адвокати тврдат врз основа на пред-ПИЛОТ сопственост проценки, казина ќе плаќаат $109 милиони во даноци на имот оваа година, што значи дека државниот, каунти, и градот се добива еден $11 милиони денари премија.Но, адвокатите расправаат за тужителите рече стариот проценки не се земе во предвид подобрувања кои се направени на летувалишта.Во 2016 година, на Tropicana потрошени $40 милиони евра за реновирање 500 одморалиште соби, и Borgata потрошени $50 милиони евра во сопственост подобрувања.И преку Казино Реинвестирање Развој Орган, серија на не-игри проекти се развива низ градот што е чини десетици милиони долари.Државните функционери велат ПИЛОТ, кој работи за 10 години, ќе се зголеми како економијата одбиените топки.Треба да казина остане на тековните приходи траекторија и врвот на $3 милијарди долари марка, нивните годишни плаќања за 2018 ќе биде $130 милиони евра.Тој број може да се прошири до $165 милиони евра треба пазарот eclipse $3.4 милијарди долари во идните години.Проблемот е во тоа што секој казино е споделување всушност би можеле да бидат намалени како потенцијални нови казина се врати.Хард Рок се очекува да се отвори shuttered Адут Таџ следното лето, и поранешниот Ревел, сега именуван ДЕСЕТ покрај останатите затворени, може во одреден момент да продолжи со работа. казино во близина на чесапик плажа md.