креирање на онлајн покер турнир со пријатели

geant казино вози св. tropez

Секое лето, покер играчи со нетрпение очекуваме да на Светската Серија на Покер, бидејќи ова е најголемата покер серија да се земе место во оваа временска рамка.Сепак, постои исто така, втор популарни покер серија се достапни, дека не е во Рио, но во АРИЈАТА Resort & Casino.Почнувајќи од 26 Мај до јули 8, играчите ќе бидат во можност да ја посетите на АРИЈАТА и да учествува во АРИЈАТА Покер Класичен, летна серија дека ужива само како многу фанфари како WSOP секоја година.На АРИЈАТА Покер Класичен е популарен меѓу покер заедница поради помалите buy-in-кога ќе се спореди со WSOP.Играчи ќе се најде убав избор на турнири на распоредот, вклучувајќи неколку покер варијанти како што се Ограничи Omaha 8/Б, Осум Игра Микс, Pot Limit Omaha, PLO8 и многу повеќе.Играчите можат да пристапат до $400 No Limit Hold 'em на повеќето денови на серијата за време на раните утрински часови додека вечер сигналите на почетокот на $240 No Limit Hold' em акција.Првите четири дена на серијата ќе ги вклучат овие два настани, со $400 турнир со почеток во 11.м.и $240 турнир во 7 стр.м.Почнувајќи во јуни, АРИЈАТА Покер Класичен ќе функција три 1,100 долари No Limit Hold ' em настани, секој трае два дена.Настаните ќе се одржи на 6 јуни, 20 јуни и јули 6.Исто така, се вклучени во микс е WPT500, на $565 купи-во настан кој девет почнувајќи летови.На WPT500 ќе им понуди почнувајќи летови од 25 јуни до 1 јули.Исто така, на распоредот се две Постари настани и Дами турнир.Според Покер Вести, сите турнири на распоредот се еден ден настани освен за три 1,100 долари No Limit Hold ' em турнири и WPT500. креирање на онлајн покер турнир со пријатели.