Senhas pokerstars-freeroll покер dicas

добредојдовте на прекрасен денар слотови

Постои востание во светот на покер како женски потенцијални чини да се биде ставање прилично големите печат на глобалната големи турнири со крајната табела настапи навидум се обезбедени еден по друг.Сепак, и покрај овој бран во форма многу малку успеале да се најдат вистинската мешавина на среќа и вештини потребни за да се затвори една надвор, со еден од исклучоците се 888.com амбасадорот Џеки Glazier.Мелбурн мајчин следи преку на нејзиниот импресивен 31 место заврши на 10.000 $за Светската Серија на Покер Главниот Настан, со зафаќање на прва Дами само WSOP настанот да се одржи во Европа за €21,850 резултат и убаво парче на рачниот зглоб бонбони.Тука е шампион ни даде еден женски перспектива на покер.Вашиот 31 место заврши во години WSOP Главниот Настан заработил ќе го насловот на " Последната Жена Стои.' Како овие женски пристрасно ознаки направи да се чувствувате?Јас сум горд на насловот и не го сметаат тоа сексистичките.Жените сочинуваат толку мал процент на целата област и нејзините разбирливо дека не е се фокусира на една жена прави длабоко се кандидира.Велејќи дека мојата цел беше секогаш да биде последниот човек стои.Единствено нешто што не им се допаѓаат за фокусира на последната жена стои е тоа што јас го чувствувам тоа може да создаде недостаток на другарство помеѓу жените во рамките на покер заедница.Дали сте во секое време во својата кариера, се направени да се чувствуваат непријатно затоа што сте жена?Јас ретко се чувствува непријатно на маса поради мојот пол, но имало случаи кога коментари се направени за да ме на покер масата, што знам дека никогаш не би можело да се рече if I were a машки.Овие вклучуваат коментари за тоа како еден страна пуштена или condescending забелешки за тоа како би можел да игра подобро, преку прашања прашуваат дали мојот дечко ми купи во турнир.Имам научено да ги игнорира овие моменти и да останат фокусирани на мојата игра колку што е можно.Каков е вашиот став за состојбата на жените игра во покер?Јас се чувствуваат сигурни дека присуството на жените во покер е во пораст и јас сум возбуден за да види на следните неколку години се расплетува.Се надевам дека имаме прилив на нови и доаѓаат женски покер играчи победа многу!Што е вашето мислење за улогата што медиумите се игра во промовирањето на сексизмот во покер?Јас не мора да мислам на медиумите е да се обвинува за било сексизмот во играта на покер.Кога покер сајтови спонзор женски покер играчи врз основа на нивниот изглед и со ограничени покер искуство ова е почетокот на дискредитација на улогата на жената во индустријата.Форуми add to сексизмот во покер и медиумите обезбедуваат слики на луѓе, тие сметаат дека се нивните целниот пазар.Сега дека се повеќе и повеќе жени се докажува својата вештина на масите мислам дека ова сексизмот ќе се намали, но јас сум веројатно тоа некогаш ќе исчезне целосно.Како жена, дали се чувствувате под различни видови на притисок во вашата улога како 888.com амбасадорот од велат дека Shane Warne или Сем Holden?Јас не се чувствувам било додадено притисок во мојата улога како 888-покер амбасадор во споредба со машки играчи на тимот.Јас имаат јасни упатства за она што се очекува од мене и јас сум возбуден за мојата иднина во покер и на и надвор од масата.Постојат многу повеќе мажи отколку жени кои работат во покер индустрија, но она што ќе се каже на луѓето кои веруваат дека тоа е полесно за женската покер ујп да стане спонзорирани?Покер спонзорство е бизнис договор и лице ќе добие спонзорирани врз основа на претпоставена вредност ќе доведе до веб-сајт.Очигледно тоа е во спонзорот најдобар интерес, ако тие можат да се обезбеди амбасадор кои може да ви помогнат директни повеќе играчи до нивниот сајт.Спонзори, исто така, да сфатат дека жените се обезбеди огромна дупка во рамките на пазарот.Јас отсекогаш биле свесни за оваа и се надева дека мојата личност и резултатите ќе бидат атрактивни можноста за потенцијалниот спонзор.Само 65 играчи влезе Дами WSOPE настан оваа година.Што можеме да направиме за подобрување на тој број, ако сакаме да видите повеќе натпревари како овој?Ова беше прва година дека WSOPE се одржа дами настан и тоа беше, исто така, додадоа по оригиналниот распоред беше објавен.Врз основа на ова се очекува на терен ќе бидат мали.Се надевам дека растот на жените во покер во целина ќе помогне да се зголеми броеви во иднина.Кога станува збор за естетски жалба, машки покер играчи, не се соочуваат со толку многу надзор како женски покер играчи, како го прави ова направи да се чувствувате?Надзор во врска со мојот изглед на покер масата е непријатно за мене.Почнав играње покер, бидејќи јас сакав играта.Како моите резултати се зголеми на дискусии и коментари во врска со начинот на кој јас погледна, или како сум облечен, исто така, се зголеми.Јас не сум бил навистина подготвени за овој суд да се биде искрен.Додека јас сум на ред за комплетен странец критикува начинот на кој јас се одигра страна, јас сум уште се работи на справување со коментарите во врска со мојот изглед, што не е релевантно за покер.Јас остане јасно подалеку од читањето на теми на форуми, освен ако не се специфични за конкретната игра на покер.Како тоа прави да се чувствувате кога ќе прочитате покер статии кои се постојано се направи осврт кон начинот на кој жените се погледне?Јас искрено не мислам дека било веродостојна медиумска компанија, или сајт, навистина се грижат за коментирање за женски покер играчи изглед, освен ако тоа женски помина од нејзиниот начин да се привлече внимание во оваа област.Јас верувам дека најголем виновник референцирање начинот на кој жените се погледне на покер масата се луѓето на јавни форуми.Мојот совет да било женски играч кој се пречи од страна на дискусија на оваа тема е да се избегне читањето на овие теми.Покер само сака да sexualize женски покер играчи во секој случај, тие може да.Каков е вашиот став за ова?Јас не мислам дека ова прашање е специфична за покер.Тоа се случува секаде и покер не е имун на тоа.Дали некогаш сте се чувствуваат под притисок да биде некој што не се со цел да се исполни вашата улога во покер?Во основа јас никогаш не би се промени кого јас всушност сум без оглед на тоа колку голем притисок се чувствував.Мојата улога во покер е да се игра најдобри јас може и да се направи најдобро одлуки можам да за мојата кариера и долговечност во играта.Како амбасадор на оваа донесување на одлуки исто така се однесува на исклучување на табелата активности.Понекогаш ќе треба да насмевка и работа преку интервју по busting иако тоа е последното нешто што сакате да го направите.На маса понекогаш ќе треба да го скриете вашиот емоции, насмевка и да каже 'убаво рака" и покрај тоа што сакате да strangle лице!Фото учтивост на WSOP.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre senhas pokerstars-freeroll покер dicas.