Hathaway кингстон 3-во-1 покер масата

казино во boyne градот мичиген

Казина се сега да дојдеме до Конгресот за да помогне во одржување на сајбер безбедноста безбедно.Во писмото испратено до Сенатот Лидери Mitch Меконел и Хари Рид, Американските Игри Асоцијација (АГА), повика на усвојување на Cybersecurity Споделувањето на Информации Акт на 2015 (CISA), која ќе ги заштити игри објекти од сајбер напади од страна на поттикнување бизнисите, да се разменат информации за закани тие знаат за истовремено обезбедување приватност е прифатена.Неколку групи како што се Американскиот Хотел Сместување Друштвото; Американска Одморалиште Здружение за Развој; Градење на Сопственици и Менаџери Асоцијација на Меѓународни; Меѓународниот Совет на Шопинг Центри; NAIOP, Комерцијална Зграда Здружение за Развој; Националната Асоцијација на Недвижности, Инвестициони Фондови; Националните Стан Друштвото; Национална Multifamily Домување Советот; и Недвижен Имот на тркалезната маса, исто така, го потпиша писмо.Повеќе казина биле погодени од сајбер напади во неколку години.Во февруари 2014 година, Иранската хакери се затвори во Лас Вегас Песоци' веб-сајт, бришејќи хард дискови за чистење и крадење некои корисниците на социјална сигурност и возачка дозвола броеви во процесот.Хард Рок Hotel & Casino во Лас Вегас испрати писма до некоја непозната број на потрошувачи на 1 Мај 2015 година, информирајќи ги дека кредитна картичка и дебитна картичка трансакции од 3 септември, 2014 година до април 2, од 2015 е пробиени во ресторани, барови и малопродажни локации во Хард Рок Хотелот во Лас Вегас сопственост, вклучувајќи Кулинарски Осипување Ресторан.И најновата е последниот месец кога четири Атлантик Сити онлајн казино игри сајтови насочени од страна на хакер кој вети повеќе нарушување освен ако откуп е платен во Bitcoin hathaway кингстон 3-во-1 покер масата.

"На комерцијални објекти сектор има централна улога во нацијата економија и, како такви, останува ранливи на сајбер-напади." напиша АГА шапка мојата schiff 3 ein казино. "Секторот вклучува мало центри, хотели, казина, забавни паркови, студиа, канцеларија и станбени згради, конвенцијата центри, спортски стадиони, и други места каде што голем број на луѓе во живо, се собираат за да ги извршуваат бизнис активности, однесување лични комерцијални трансакции, и да уживате во рекреативни занимации." АГА, исто така, рече дека CISA ќе се подобри казино индустријата капацитет да се заштитат нивните компании и клиенти против сајбер напади.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во болдер поврзување wi.