Stuur op слот tijdens rijden

четирите ветрови казино виртуелна списокот

Њу Џерси е спортски обложување на пазарот ќе стигне Невада е од 2021, според новиот анализа од страна на Eilers & Krejcik Игри (ЕКГ).Тоа е речиси четири месеци од Њу Џерси е Monmouth Парк тркачката патека зеде државата е првиот правно спортски облог и сега постојат седум живо спортски книги и седум мобилни обложување апликации jostling за позиција во оваа млада но брзо растечки сектор.Доаѓањето на новиот МАК сезона видов неколку последната минута учесници во мобилните арена, со FanDuel, Вилијам Хил, и Цезар сите ќе живеат во неделата пред kick-off, и 888 се приклучи на кавгата денес (понеделник).Тоа исто така значи дека на Исток Rutherford, Северна Џерси, во неделата, можете да се обложуваат на Њујорк Гиганти во Meadowlands тркачката патека е FanDuel-брендирани спортски книга, пред да лута низ на MetLife Стадион да се види играта — иако минатиот викенд треба да имаат вашите пари на Jaguars stuur op слот tijdens rijden.
Meadowlands и MetLife споделување на паркинг.Со оглед на МАК е анти-коцкање став, тоа што некогаш беше незамисливо дека ќе може легално да се обложи на тимот играат во местото на одржување на следната врата, но тоа служи како моќен симбол на победата во неделата за држава која singlehandedly се комбинираат моќ на големи спортски лиги и го освои.На Meadowlands и нејзината близина до Њујорк метрополитенска област ќе бидат силен двигател на раст на пазарот во текот на следните неколку години, верува дека Крис Grove, генерален директор на спортот и пазарите за ЕКГ.Тој забележува дека во текот на 17 дена на работа во јули, Meadowlands генерира приходи од $1.35 милиони, "повеќе од сите други Њу Џерси sportsbook, вклучувајќи ги и оние кои биле оперативни за целосна 31 ден." Некои четиринаесет милиони луѓе живеат во рок од еден час возење од Meadowlands.Други фактори кои ќе ви помогнат Њу Џерси собори Невада се нејзиното население, што е околу пет пати поголема, како и нејзината прегратка на мобилни спортски обложувања.Тоа е, исто така, очекува да има корист од недостатоците на главните конкуренти во соседните држави.Пенсилванија има легализација на спортски книги, но има одлучија да даночни нив премногу високо, што го прави еден непривлечна на пазарот за операторите.Во меѓувреме, Њујорк има поголема популација од Њу Џерси, и е исто така се очекува брзо да се eclipse Невада откако legalizes обложување спортски, но законодавниот процес е во застој и не постои гаранција дека ќе успее следната година.Всушност, Grove кажано CDC Игри Извештаи оваа недела дека Њу Џерси може да стигне Невада до 2020 година ако Њујорк не успее да ја добие својата дејствуваат заедно.Аналитичарот предвидува приходите од Њу Џерси спортски обложувања ќе достигне $35 милиони евра до крајот на 2018, зголемување на $221 милиони евра во 2019, пред удвојување да $442 милиони од 2021. есетра е ин & casino lovelock nv.