Harrah ' s атлантик сити казино промоции

симнете

Во согласност со својата тековната меѓународна експанзија напор, Maltese-базирани софтверски програмер Playson влезе во комерцијален договор со целосна услуга платформа на услуги, Бела Шапка Игри.Соработката ќе видите iGaming содржина инвеститорот портфолио на слотови, која функција ангажирање математика и механика, ставени на располагање на услуги преку 1X2 Мрежа е 3PI платформа.Велика БРИТАНИЈА-седиште на снабдувачот (1X2 Мрежа) на снабдувач на виртуелен фудбалски, општите фиксни шансите коцкање игри, и казино игри, меѓународниот игри сајтови е исто така одговорна за Железо Куче Студио бренд и неговото 1x2gaming подружница.Пошироката публика: Вклучени во интеграција се популарни наслови како што се на Египетската-тематските Легендата на Клеопатра Megaways, и на 4×5, 20-линија sizzler, објавен во ноември 2020 година, Соларни Кралот, братучед на претходно објавен хитови Сончевиот Храм, Соларни Кралицата, и Царство на Сонце Златно Доба.Исто така, вклучени се наскоро ќе бидат пуштени Азиски-тематските онлајн видео слот, Божествена Змеј: Чекање и да Победи.Среден варијанса игра е преполна со дарежлив сет на бонус функции, вклучувајќи Оџакот Дивините, Растера симболи, Екстра Врти и Задржете & Win повторно се врти функција, каде што играчите можат да освојат три видови на фиксни джакпот – Мини, Големи и Гран – и награди, до 1248 пати на клада.Продажбата на Директорот за Playson, Blanka Homor коментираше неодамнешните тај-up во која се наведува дека фирмата "ингеренциите како производител на светска класа содржина" се зајакне со partnershing со "state-of-the-art платформа на услуги", како што се Белата Капа Игри.Додавајќи дека тие се "Amed со премиум квалитет на производот suite која вклучува широко популарни слот наслови." Договорот продолжува Playson ширење напор, се зголемува неговата комерцијална стапало во Европа и ја гледа неговата извонредно игри suite ужива со постојано зголемување на бројот на играчи има и пошироко.Исто така, коментирање на тај-up, Бела Шапка Игри е Главен Комерцијален Директор Енди Whitworth рече дека со додавање на содржини во повеќе брендови тие се во можност да "лесно се зголеми" нивниот дофат.Тој додаде дека тие со нетрпение очекуваме да нуди Playson игри на нивната платформа и "биле импресионирани со Playson желба да работат со нас како ние се имплементира стратешкиот раст планови." Swintt справи: соработка со Playson е топло на петиците на Белата Капа Игри е дистрибуција се справи со Малта-со седиште дигитални игри на услуги Swintt.Новото партнерство ќе се види инвеститорот наслови дистрибуирани до клучните Европски пазари, со Господар на Книги и Изгубени Светот да биде лансиран првиот и наслови, како што се Египет Кралот и Екстра Победи претстојниот.Заемно корисни, договорот, исто така, ќе резултира со платформа на услуги и на содржини агрегатор е постепено додавање на земјиште-базирани стил содржини од Swintt; вертикална дека го видел значаен успех со играчи ширум Европа, како и напредни во куќата слотови и казино игри. harrah ' s атлантик сити казино промоции.