колку чини да се казино партија

колку соби на црн даб казино

Пенсилванија е пазар-водечки казино ќе започне својата земја-базирани спортски обложувања операции следната недела, со што вкупниот број на државни sportsbooks до четири.Во петок, Greenwood Игри и Забава е Parx Казино во Bensalem објави дека ќе започне задолжителните 48-часовен мека-лансирањето на својата Kambi-напојува спортски обложувања операции во вторникот (8) на 2pm.Под претпоставка дека ништо тргне наопаку, Parx ќе започне целосна-на wagering на 1pm, во четвртокот (10) колку чини да се казино партија. Parx се уште е во процес на градење на својата постојана sportsbook, па оној што ќе се отвори следната недела ќе биде поистенчен привремена верзија во сопственост поранешниот 360 бар и дневна колку се црвени чипови вредност во рулет. Parx се надева дека ќе успее да го доживее својот постојан книга отворен од страна на лето, со цел да ги направи потребните измени пред почетокот на следната сезона е МАК акција колку се црвени покер чипови вредност. Greenwood Игри допрва треба да покажува кога обложување може да започне во своите други Пенсилванија игри место, Јужна Филаделфија Трева Клуб.И додека Пенсилванија Игри Одбор за Контрола допрва треба да одобри било оператор е онлајн обложување на производот, Parx инсистира на тоа дека неговата обложување на мобилен стан беше "наскоро." Penn National Игри е Холивуд Казино во Penn National Race Course започна државата е првиот спортски обложувања операцијата во ноември, додека Раш Улица Игри е SugarHouse Казино и Реки Казино го следеа примерот во декември.Почетна обложување спортски личности од Холивуд сопственост покажа обложување рачка од $1.4 м и приходи од $509k во две недели sportsbook беше отворена во ноември.Државната казнени 36% обложување данок значеше владата чуваат $183k на книгата е приходи.КРИС КРИСТИ SLAMS СПОРТСКИ ЛИГИ малку понатаму на југ, спортски обложувања беше жешка тема на дискусија на петок е лансирањето на Националниот Совет на Законодавците од Игри Држави (NCLGS) годишен confab во Њу Орлеанс.Воведниот говор беше донесено од страна на Крис Кристи, поранешниот гувернер на Њу Џерси, кој го иницираше дека државата конечно успешно се бори за укинување на сојузниот обложување забрана.Кристи говорот фокусирани на години на скапи правни опозицијата Њу Џерси помина во рацете на големи Северно-Американски спортски лиги, и иронијата на истите овие лиги сега се бара парче на обложување се справи во форма на 'интегритет такси" или задолжителните податоци се занимава, додека поддршката на нови сојузна законот со кој ќе им даде лиги поголема каже во спортски обложувања операции.Кристи рече признавање на лиги' побарувачката за намалување на обложување ќе се справи со "награда лошо однесување" и прашање треба да се сместат на желби на "луѓе кои се бореле ни за седум години со надоместоците што се случува да се намали [оператори'] маргините.Тие не треба тоа и, со оглед на нивното однесување во текот на изминатите седум години, тие не го заслужуваат тоа." Кристи нарекува новата сојузна обложување законодавство "решение во потрага на проблемот" и во прашање зошто feds е потребно за да се вклучат во wagering на сите, со оглед дека "државите се регулирање на игри со децении без никаков проблем." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку соби на црн даб казино.