Postgres останатите врска места се резервирани за не-репликација superuser

најдобрите казино во куала лумпур

"Phil Galfond беше дозволено да пишувам op-ed во POkerNews некој излет во лична договор со кој може или не може да имаат украдено $250,000 од него.На првото прашање јас имам е ова е лична финансиска трансакција, која се одржа каде што само едно лице акции нивниот поглед.Тоа е напишано под фасадата дека секој треба да излезат сите во покер заедница дека се излажав, мамење или scammed од postgres останатите врска места се резервирани за не-репликација superuser.
Со оглед на она што сте го кажав, кои се вашите планови за во иднина? "Јас план за напуштање покер професионално во одреден момент во мојот живот.Но сега за сега, претпоставувам дека јас сум уште понапред од крива доволно да се направи солидна живеат преку тоа.Кога тоа престанува да стане остварлива опција за вработување за мене, јас ќе се сврти кон нешто друго." Што те прави толку успешна? "Мислам дека за играта многу аналитички.Јас се многу математика и теорија базиран пристап кон играта и овој тип на стратегија се секогаш ќе треба да се победи на други видови на стратегии.Јас сум исто така среќни што некои од моите firends се меѓу најдобрите покер играчи во светот, па јас секогаш се добие право на повратни информации од мојата игра." Што ви држи назад од тоа да биде дури и повеќе успешни? "Мојата работа етика има намалија во изминатите неколку години.Јас сум бил успешен и игри се до сушење.Јас мислам дека онлајн покер, особено висока удели онлајн покер е игра која што навистина треба да се работи напорно секој ден за вашата игра, и играат секој ден да се покаже позитивен победи стапка.Јас сум бил игра сте одбрале повеќе и играње повеќе живеат парични игри и телевизија турнири каде што не треба да се учат, како што често." Јас само знам што преку вашиот Twitter профил.Ќе се среќаваме како некој кој е фрустрирани дека вниманието е ставен на луѓе кои не се најдобрите покер играчи.Што е вашето мислење на што мислеше? "Мислам дека се малку надвор.Не ми е гајле кој е idolised во покер.За мене, покер е само начин да се направи пари.Јас не сум во тоа за слава, или слава.Ако јас сум најдобар играч во светот и не бев добивање на внимание треба да се добива, тогаш тоа и не е нешто лошо за мене, бидејќи јас не сум во тоа за признавање." Но вие не се одржи назад на Твитер така што привлече внимание дека во секој случај postgres останатите врска места се резервирани. "Јас сум генерално опуштена.Може да ми биде малку порој во одредени поени, но овие прашања не влијае на мојот ден-за-ден живот и тоа многу." Дали некогаш сте над зачекори знак? "Јас не можам да се сетам на еден специфичен пример.Јас не знам од каде тоа доаѓа од, но јас едноставно не се грижи." Ако сте анти воспоставување зошто не ти се приклучат на Глобалната Покер Лигата (GPL)? "Зборував со Александар Dreyfus за тоа.Јас би денот 50% од мојата одлука е врз основа на неговата визија и посветеност кон проекти.Јас сум бил малку се вклучени во други eSports како вентилатор.Мислам дека persoanlly тоа нема да работат многу добро да го покер во eSpot но за мене лично тоа'slike на freerool postgres надвор од логично репликација работник слотови. "Еве еден пример, првото нешто што беше доведена до мене, како одговор на ethjics поврзани со Galfond член беше дека целта ги оправдува средствата.Без оглед на whteherr ова е вистина или не, тоа misunderstands tje точка зошто ова е лоша precdent.Во тој момент не е многу на дискусија што можам да ја имам," Користење на покер аналогија, дали сметате дека се на различно ниво од тимот на PokerNews "Да, јас би рекол тоа." Ако во сопственост на покер вести сајт што би изгледала? "Јас немам апсолутно решение за ова.Главниот проблем имам со овој член и начинот на покер медиумите работи како целина е дека постојат големи прашања кои не само што вклучуваат повеќе истакнати членови или веб-сајтови во рамките на покер заедница, но, исто така, директно влијаат многу повеќе играчи од прашања како ова и се случува за сосема извесно време, и многу од овие прашања се под покриени.
"Јас, исто така, како на формати на датотеки.Јас сум еден од најдобрите HU специјалисти во светот и до таму со кратки раце play.Така бидејќи форматот е како најдобрите казино во куала лумпур. *Ве молиме да го слушате 52-минутна аудио за да се добие целосна вкус на ова јадење.Подолу ќе најдете исечени верзија.Ми даде Џејсон Mo лифт теренот "јас сум бил професионално играње од 2009 година најдобрите казино во канзас сити за слотови.