она што е jack daniels блек џек кола

е двојно надолу казино има проблеми

По три недели од кои се борат да се случува, sportsbooks закрепна големи во Недела 13 на МАК, благодарение во голема мера да Сан Диего Полначи и – gasp! – во Џексонвил Jaguars.Полначи и Jaguars беа големите победници за книги во текот на викендот.Тоа е особено слатка гледаат и двете екипи се врати од огромни дефицити да се победи и да се покријат во доцните фази на нивните игри.Во прилог на Сан Диего и Џексонвил, книги, исто така корист од трио на NFC Јужна тимови – во Тампа Беј Bucs, Њу Орлеанс Светии, и Атланта Соколи – да се освојат еден од своите најголеми победи на МАК сезона.Светиите, Jags, и Полначи беа одлични резултати за книги, како и сите три екипи не нивниот дел во согоруваат многу на почетокот на играта parlays.Наслов во две доцна попладне, игри, книги не беа особено загрижени со New England Patriots – Green Bay Packers игра од акција беше доста рамномерно поделени на двете страни.Но, тоа не беше случај со Аризона Кардинали против Атланта Соколи.И покрај некои големи остри пари на Соколи, обложување на јавноста беше силно зад Картички на силата на нивните силни 8-3 ATS рекорд оваа сезона.Имаше Аризона освои и покриена, со тоа ќе се ублажи импулс генерирани од рано попладне игри, ставајќи уште поголема премија на неделата ноќта игра помеѓу Денвер Broncos и Канзас Сити Шефови.Но Matty Мраз и компанија се стави сите тие стравувања во креветот со импресивен 29-18 победа, осигурувајќи дека книгите не треба многу carryover ризик да се грижите за наслов во Broncos-Шефови игра.Сите во сите, омилени отиде 7-5 во неделата, и многу аутсајдер победи заврши на позитивната страна за книги.Дури и три четврток игри завршија со книги победа две од трите игри.Детроит Лавови-Чикаго Мечки игра е само оној кој отиде во јавноста.Додека тоа беше генерално позитивен ден за sportsbooks, имаше некои игри, кои завршија во голема мера на јавноста страна.На Хјустон Texans, Индијанаполис Colts, и Сент Луис Рамс беа сите големи јавни добитниците на сметка на beatdowns тие нанесени на Тенеси на Титаните, Вашингтон Redskins, и Оукланд индијана џонс: крадците.Но, освен оние три игри, тоа беше дефинитивно позитивен денот на Благодарноста викенд за книги.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е jack daniels блек џек кола.