најдобрите покер играч на сите времиња

отклучување казино човек на куќата

UFC Борба Ноќ 155 не мора многу ѕвезда моќ, особено во споредба со минатата недела UFC 239. Но, тоа не значи дека нема да се бори вреди да се гледа или обложување, особено кога станува збор за главниот настан средба помеѓу жените bantamweight кандидати Germaine де Randamie и Aspen Ladd.Непоразен Ladd (-165) е омилен според Bovada над Број 1 кандидат де Randamie (+135).Додека де Randamie (8-3) е поранешниот UFC шампион, таа не е често третирани како такви од страна на навивачите.На 35-годишниот холандски борец привлече сите на погрешен вид на внимание назад во 2017 кога таа беше одземен на нејзиниот featherweight титула по одбивање на борбата со Cris Cyborg.Иако имаше неколку причините за одлуката, вклучувајќи и бавни повреди, прашања во текот Cyborg е PED употреба, и планирани се движи надолу до bantamweight поделба, општата перцепција е дека де Randamie е избегнување на борбата.Ако луѓето сакаат да се задржи зборува за тоа, јас не им пречи, бидејќи мислам дека за многу борци, кои ќе имаат скршени нивната кариера," де Randamie кажано ESPN најдобрите покер играч на сите времиња.
"За мене, сега, тоа не е така.Јас сум во мир со себеси...јас сум со нетрпение очекувам да добивам таму со конкурентот како Aspen Ladd.И без разлика што и да се случи, јас знам дека сум се постигне многу повеќе во мојата кариера од опаѓањето на една борба." Во спротивно, на 24-годишниот Ladd (8-0) е еден од UFC е топ-кругот на изгледите.По освојувањето на својот прв пет професионални борби во Invicta промоција, таа е 3-0 во неа UFC кариера, минатата победата Sijara Eubanks со едногласна одлука во Мај.Дека е доволно да се направи Ladd Број 4 кандидат во bantamweight поделба.Во поделбата со неколку јасни кандидати и многу пресврт, тоа значи победа над де Randamie само може да биде билет за добивање на шут против поделба шампион Аманда Nunes.Сега за сега, иако, Ladd не мислејќи дека далеку напред отклучите сите слот репортажите ffx. "Јас не сум навистина смета за нешто во минатото оваа сабота," Ladd кажано ММА Junkie отклучување на авто вештина слот ragnarok мобилен.

"Germaine е Број 1 кандидат, па има некои индикации таму, но во исто време, 135 е многу чудно поделба право сега.Имаме голем број на високо-кругот на жените враќајќи се од бременоста или повреда, ние имаме две-поделба шампион [Nunes] кој сака да оди напред и назад, па кој знае каде ќе оди." Најголемата прашање наслов во оваа борба може да биде како Ladd цени во нејзиниот прв конфронтација со елитната конкуренција.Ова може да се докаже да биде битката да се види ако де Randamie може да ја преземат контролата на борбата со нејзината впечатлива, или ако Ladd може да ја користат својата сила во clinch да надвладее нејзиниот ветеран противник.Двете сценарија се остварливи, иако помладите Ladd е athleticism треба да биде доволно за да се носат неа да ја победи.Постојат голем број на други борби вреди да се гледа во UFC Борба Ноќ 155 каде што исходот е далеку од сигурна.Ко-главниот настан карактеристики UFC легенда Urijah Фабер (+290) против 15-1 Ricky Симон (-380).Исто така на шоуто е featherweight судирот помеѓу Џош Emmett (+135) и Mirsad Bektic (-165), како и тешка средна натпревар помеѓу Марвин Vettori (-150) и Cezar Ferreira (+120). отклучување казино човек на куќата.