како да се рангира вашиот припадност во важност покер

graton казино награди центар телефонски број

"Веќе доби сите сфатиле", рече тој во однос на камион како да се рангира вашиот припадност во важност покер. "Осомничениот е модус операнди е да се вози на хотелот сопственост во кутија камион и да се добијат пристап во ограничени вработен вратите и ходници," по апсењето извештај за 44-годишниот Дени Рој Salazar.Кривична пријава обвинува Salazar на burglarizing Рио, Westgate и Цезар Палата помеѓу Јан како да стигнат до казино гордост п.
Salazar зборуваше со офицери, но рече дека тој не мора ништо да им кажете за украдени камион или burglaries, полицијата, пишува во извештајот.Тој погребан лицето во рацете текот на интервјуто. Од време на Американската Игри Друштвото Глобалната Гејминг Експо ролни во Лас Вегас во октомври, колеџ и про фудбал ќе биде и во тек.На главната Бејзбол Лига (mlb плејофот ќе го почнаа, Националната Хокеј Лига ќе биде алкохол до лизгалки за 2018-19 сезона, а колеџ кошарка НБА ќе биде на работ на отворање на нови кампањи.Човек паркирани на ладилник кутија камион надвор од Лас Вегас Долина казино, излезе носи lanyard и повремено вршење на клипборд, и да се упатија внатре низ задниот влез.Некое време подоцна, тој одеше назад, но овој пат земајќи ги со него предмети украдени од казино.Тој натоварени нив во камион и го изгонила.Тоа е моделот Лас Вегас полицијата велат дека тој се повторува на големи казино својства низ долината, а неодамна објави Митрополитот Полициска станица апсење извештајот покажува. се Вози и Запад Пустината Ин Патот, но таа го соблече.Камионот возеше низ долината, забрзување и дува преку црвени светла како патрола автомобили набљудувани од земјата и полициски хеликоптер го следеше од погоре, се вели во извештајот.Тоа, конечно, се префрлаат за 20 минути подоцна, додека се обидува да го претвори во Јужна Nellis Булевар и Хармон Авенија, се вели во извештајот.Таа превртува на негова страна и skidded 412 метри пред прекинот во eastbound лејн.Идентификациски број на возилото одговараше дека на украдени камион, се вели во извештајот.Службеници потоа уапсен возачот, Salazar, кој беше третирана во Универзитетскиот Медицински Центар за ситни повреди graton казино ресторани во rohnert парк. "Ако знаат јазикот, знам жаргон и изгледа како да може да им припаѓаат, може да припаѓаат", рече Фиренца, заверен заштита професионалец кој е надгледуван безбедност и надзор за повеќе долина места.На "види нешто, велат нешто" мантра исто така, треба да се применуваат на задната страна на куќата, рече тој.Безбедност и полицијата мерки не се работи на идентификување на моделот и се сомневаат, Фиренца рече, но кривични дела би можело да сум бил спречен со построги безбедносни мерки.

24 преку јуни 8 во споменатите места, како и Париз Лас Вегас, Планет Холивуд и Хард Рок Хотелот graton казино награди центар телефонски број. Salazar остана во Кларк Каунти Притвор Центар во петокот на $120,000 кауција.Прелиминарна расправа е закажана за среда.Тој има пред осудителни пресуди во Кларк Каунти за поседување на украден имот, големата кражба и поседување на украдени возила, судот евиденција шоу.Безбедност се однесува На провална кражба осомничениот носеше lanyard да се угледа на ингеренциите и понекогаш се одржа на таблата со исечоци со документација да го имитираат испорака на нарачки за да се избегне детекција од безбедносен или хотелски персонал, Salazar е апсењето извештај рече.Мехмет Erdem, а UNLV угостителство професор со експертиза во хотел работење, менаџмент и технологија, рече дека луѓето мора да типично имаат значка, еден удар-ID или двете да внесете вработен-само области.На провална кражба серија прави случај за дополнителни безбедносни мерки како што се биометриски технологија, рече тој graton казино rohnert парк ca. "Системот работел откако тие знаеле што тие го барате, и јас им честитам за добивање него," Фиренца рече.. "Неможноста за правилно (или) точно екран кој оди во и надвор од области претставува загриженост подалеку од само кражба но потенцијал насилство на работното место", рече тој во е-маил.Долгогодишен аналитичар за безбедност Даглас Фиренца рече многу места имаат безбедносни празнини во превозот и приклучните места.Гледајќи пред влезовите, казино на подови и за гостите е важно, но напорите да се говедско до безбедност често не успеваат да вклучуваат темелно vetting на продавачите кои влегуваат низ вчитување доковите, рече тој.Во потрага дел, понекогаш е доволно да се добие пристап со други зборови за коцкање ден.