казино во близина на јужна сан франциско

телефонски број реката казино laughlin

Понеделник донесе некои ретки добра вест за Full Tilt Покер (FTP) execs и про играчи порано поврзани со скандал-поразен онлајн покер outfit казино во близина на јужна сан франциско. Law360.com се скрши на вестите кои НИ Окружниот Судија Леонард B казино во близина на сплит рок одморалиште.

Песок го одбиле барањето најголем дел од $150m класа акција РИКО тужба поднесена во јуни 2011 година од страна на неколку оштетениот покер играчи против FTP, Tiltware и други FTP-поврзани компании, плус различни Тим Full Tilt играчи, вклучувајќи Крис 'Исус' Фергусон, Фил Ivey, Ерик Seidel и други.Фил Гордон доби своето име падна од примерот во јули, и сега остатокот од наводните никаквеци' галерија се надвор од кука.Во отфрлајќи костум, Песок што е опишано на тужителите' рекетирање тврдења како "премногу атенуирани" за да се гарантира оди напред.Песок, изјави дека "останува нејасно," дали тужителите' повреди биле (како играчи предложи) резултат на FTP директори на училишта одлучат да ги запре повлекувања, или дали на НАС Одделот за Правда дели некои од вината за истурам рака граната во FTP е банкарски сметки на Црниот петок.Но, додека FTP добрите може да биде надвор од кука и РИКО побарувања од корпоративниот обвинети беа разрешени, Песок дозволено конверзија тврди дека да се продолжи против FTP корпоративни offshoots Џеб Кралевите, Поволна и Filco.Во Песок зборовите: "фактот дека тројца обвинети работеа заедно за да се задржи Full Tilt веб-сајт го прави тоа веродостојно да се заклучи дека тие, исто така, работел заедно да го блокира Тужителите' пристап до пари во нивните сметки." Песоци, исто така, му даде на тужителите' остави да се измени нивниот жалба до вклучуваат конверзија тврдења против Tiltware и Џеб Кралевите Консалтинг.Џеф Ifrah, чија Ifrah Закон фирма претставена на FTP компании и аргументи во костум, издаде соопштение trumpeting победа, што укажува на тоа ќе влијае на другите очекување класа акција одговара против одделни обвинети. "Судската одлука признава дека олеснување за играчи се изведува од страна на сад.Не постои огромна основа да се отвори дополнителни врати за приватна класа акција на адвокатите да чанта дека истиот олеснување." Во врска со вести, Крис Фергусон е, наводно, се блиску до постигнување на некаков вид на населба со Канцеларија во однос на неговата улога во FTP дебакл.Фергусон е адвокат Иан Imrich кажано CardPlayer.com дека неговиот клиент бил има "многу позитивен дијалог" со Канцеларија службеници, и се надева да го имаат решено прашање на почетокот од оваа година телефонски број северна потрага на казино. Imrich, исто така, рече дека "врз основа на што Крис и јас се расправа," се шпекулира договор за Groupe Bernard Tapie (GBT) за да се стекнат со FTP средства изгубени во Канцеларија, треба да се заклучи од "првата половина, ако не и првиот квартал од оваа година." Imrich отфрли тврдењата што минатата недела, во еден Предмет: Покер член дека Фергусон беше заканувајќи се да се одржи на GBT/Канцеларија договор, освен ако тој беше исплатен $14.3 m дека FTP наводно ги користел за да ги плаќаат своите сметки.
Imrich рече Предмет: Покер член содржани "бројни погрешни коментари и contentions," и дека Фергусон беше само бараат сметководство барање од FTP извршен ДИРЕКТОР Ray Bitar. "Крис' барање нема ништо да се направи со [на GBT/Канцеларија се справи], која мојот дечко поддржува." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre телефонски број реката казино laughlin.