реки казино питсбург шатл услуга

покер малку слепи big blind

"Ако структурирани правилно, онлајн покер би можеле да имаат корист сите на Калифорнија игри субјекти." Џош Rubenstein, виш exec со Del Mar Чистокрвни Клуб во Калифорнија дискутираа за позитивните можности за legalised Калифорнија онлајн покер оваа недела со објавување Калифорнија Онлајн Покер, opining дека правилно структуирана лиценцирање режим има потенцијал да биде полезен за сите на државната игри тела реки казино питсбург шатл услуга. Rubenstein објасни дека коњ тркачки, кој вработува до 50.000 Californians и придонесува $2.5 милијарди долари на годишно ниво до државниот економија, е само правната форма на онлајн wagering во Калифорнија, и на коњ тркачки индустрија има ефикасна, регулирани интернет wagering оперативна во државата изминатите 15 години реки казино питсбург табела minimums. "On-line wagering има се поголем дел од нашиот бизнис, е витален извор на приходи за коњски трки и се критични за нашиот опстанок", рече тој, истакнувајќи дека ексклузивност на казино-стил коцкање да Индискиот казина имаше негативно влијание врз бизнис кој се мотивирани на коњ тркачки индустрија на ниво на областа, преку развој на онлајн wagering реки казино питсбург денот на благодарноста бафет. Rubenstein тој рече дека е оптимист во врска со шансите за внатрешни онлајн покер легализација во одреден момент, и дека тоа би можело да имаат корист сите игри тела ако правилно структуирана, заштита на работни места и обезбедување на економски стимул.Тој откри дека коњ тркачки индустрија има ангажирани во дискусии со племенски групи и картичка клубови на тема на легализација и како тоа може да се донесе за да сите е предност, и рече дека неговата индустрија останаа отворени за идеи, додека на коњ тркачки индустрија била третирана како рамноправен учесник.Опции на маса вклучуваат коњ тркачки индустрија учество или во сојузи или по сопствена покер малку слепи big blind. "Во зависност од насоката, со оглед на коњ тркачки индустрија е плус 15 години искуство со регулирани онлајн игри на среќа, ние со нетрпение очекуваме да биде значаен придонесувач за онлајн покер законодавство и после успехот на еден сајт," тој е склучен.Џош Rubinstein од Del Mar Чистокрвни Клуб Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година покер live stream кралевите казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] покер живеат на велосипед.