правец на крик казино торнадо штета

888 покер бонус без депозит

"Тие се навлегува во сокаците, и ние треба да се движат повеќе," Златна Витези напред Рајан Reaves изјави Лас Вегас Преглед-Весник.
"Нема повеќе да блокирање снимки од само случува таму и се обидува да се погоди," Holtby им кажа на новинарите. "Тоа е фрустрирачки добивање на вашиот шут блокирани, па ние мора да најде начин да го добиете дух пакостник во целта." Вашингтон голманот Braden Holtby покажаа благодарност за одбранбени напор тој го видел од своите соиграчи, вели дека тоа е потешко и посложени отколку што може да изгледа на навивачите.

"Направивме тоа против добра хокеј тимови.Игра нашата игра, ќе добиете некои паузи, и ќе продолжат да работат напорно и се надевам дека тоа се покажува за нас." На Метрополи се најде начин да се наруши Вегас игра план, на двата краја на мразот.Вашингтон има направено одлична работа за добивање на патот на пакови, блокирање 85 снимки досега во серија, вклучувајќи 24 во нивните 6-2 Игра 4 победи правец на крик казино торнадо штета. "Нема ништо да се фокусира на големата слика," Златна Витези напред Џејмс Neal изјави на новинарите во пресрет на Играта 5. Вегас Златна витешкиот ред имаат нивната работа отсечени за нив, како тие да се упатат дома за Игра 5 на Стенли Куп Финалето заостанува 3-1 во нивната серија против Вашингтон Метрополи во четвртокот ноќта.Пак капки во 5 часот Pacific Time (8 часот ЕТ) на Т-Мобиле Арена.Вегас има изгубено последните три игри од серијалот, по освојувањето на отворање на натпреварот, и сега ќе мора да победи на три по ред, со цел да се победи на Стенли Купот.Дека не се без преседан во тимот пост-сезона се кандидира.Златна Витези имаат освоено пет во ред двапати досега во плејофот, и тренер Жерар Галантен е убеден тимот може да се најде начин да се заврши годината на последниот речиси невозможно победничката низа. "Големата слика не е таму, ако ние не победат Игра 5.". Но, тоа е уште долг пат надвор, и на витешкиот ред велат дека тие не се размислува дека далеку пред само уште. "Што правиш голема работа на создавање на правото слоеви, момци случува таму стратешки да се знае кои лејн јас сум за подигање поглед линии и тие одземање на другата половина и правење големи блокови." Вегас, исто така ќе треба да се најдат начини да го забави Капи дело, што се чинеше да се безгранично снабдување на отворен нето можности во Играта 4 888 покер бонус кодот прв депозит. Goaltender Марк Андре-Fleury нели секогаш се толку остри како изгледаше порано во postseason, но тој, исто така имаше мали шанси да се затвори многу Вашингтон ќе престане, особено во последните два натпревари.Добри вести за Витези е дека тие ќе се вратат дома, во четвртокот, каде што сте биле доминираат на опозицијата цела сезона долго 888 покер бонус fara depunere. Bovada дава Златна Витези предност во Игра 5, што ги прави -145 омилен да се задржи на серија жив.Треба да Вегас победи, тие ќе мора да се упатат до ВАШИНГТОН за Игра 6 и се надевам да победи повторно, која ќе донесе серија назад во Лас Вегас за една одлучувачка Игра 7 888 покер бонус без депозит.